Nivel: steeds meer zorgen om toekomst dokterspraktijk
UTRECHT (ANP) - Het aantal huisartsenpraktijken dat binnen een jaar een tekort aan dokters en doktersassistenten vreest, bedroeg vorig jaar 70 procent, 20 procent meer dan in 2018. Dat meldt instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg Nivel. Tegelijk groeide het aantal huisartsenpraktijken dat geen patiënten kan aannemen in dezelfde periode van 48 naar 60 procent. De werkdruk wordt door 80 procent als hoog ervaren.
De conclusies zijn gebaseerd op de resultaten van een online vragenlijst die naar alle huisartsenpraktijken in Nederland werd gestuurd. Daarvan vulde 15 procent het formulier in. Zorgen om de bezetting door huisartsen zijn er in het hele land, die om doktersassistenten vooral in het midden des lands.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.
4 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.
5 dagen geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
1 week geledenGENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.
1 week geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geleden