
Nissan wil dat in 2030 helft van al zijn auto's elektrisch is
YOKOHAMA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Nissan Motor wil dat in 2030 de helft van zijn productie uit elektrische voertuigen bestaat. Het bedrijf trekt 2 biljoen yen, omgerekend 15,6 miljard euro, uit voor investeringen in de grotere productie van elektrische auto's.
Nissan is van plan 23 nieuwe modellen te introduceren tegen 2030, waarvan 15 volledig elektrisch aangedreven zijn. Nissan heeft al wel de goed verkopende elektrische Leaf, maar dat model heeft de laatste tijd steeds meer te kampen met concurrentie van onder meer Tesla en andere merken. Nissan verkoopt de Leaf al sinds 2010.
Topman Makoto Uchida zei dat de plannen Nissan zullen helpen om een duurzaam bedrijf te worden. Nissan heeft een ambitie om in 2050 volledig klimaatneutraal te zijn. Het concern heeft eerder al bekendgemaakt in het Verenigd Koninkrijk een fabriek voor batterijen voor elektrische auto's te gaan bouwen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street sloot maandag met kleine verliezen, na de opmars vorige week. Beleggers verwerkten de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Entertainmentconcerns daalden op de aandelenbeurzen in New York.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft nog geen definitieve beslissingen genomen over de heffing van 100 procent op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis maandag gezegd over de maatregel die Trump zondag aankondigde.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse sportschoenenmerk Skechers wordt overgenomen door investeringsfonds 3G Capital. De deal wordt naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond, waarna het schoenenmerk van de beurs in New York verdwijnt.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De faillissementsaanvraag die een toeleverancier van Ebusco voor het bedrijf heeft ingediend, is ingetrokken. Dit meldt de elektrische bussenbouwer maandag. De rechtszaak hierover, die dinsdag zou plaatsvinden, gaat niet meer door.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag iets lager gesloten. Beleggers deden het rustiger aan, nadat de hoofdindex vrijdag nog flink hoger eindigde. Shell stond onderaan de AEX en daalde 1,9 procent.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Nintendo heeft accessoiremaker Genki aangeklaagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf zou inbreuk hebben gemaakt op het handelsmerk van de Switch 2. Ook beschuldigt het Japanse gamesbedrijf de accessoiremaker van oneerlijke concurrentie en misleidende reclame.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse filmstudio's als Warner Bros. Discovery en streamingdienst Netflix stonden maandag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Met die heffing breidde Trump zijn handelsstrijd uit naar de entertainmentsector. Hij stelde dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft doordat andere landen filmmakers en studio's uit de VS weg zouden lokken.
7 uur geleden