
Nissan vervangt topman na mislukken fusie met Honda
YOKOHAMA (ANP/AFP) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft dinsdag het vertrek aangekondigd van topman Makoto Uchida. Het aftreden van de hoogste baas van Nissan volgt op de mislukte fusiegesprekken met concurrent Honda en een teleurstellende reeks kwartaalresultaten. Uchida werkte 22 jaar bij het bedrijf en was sinds eind 2019 de topman van het autoconcern.
Nissan gaf in een korte verklaring aan dat de raad van bestuur Ivan Espinosa heeft geselecteerd als hoogste baas. De autofabrikant zei dat de leiderschapswijziging was doorgevoerd om de doelstellingen op de korte en middellange termijn te bereiken en het bedrijf klaar te stomen voor groei op de lange termijn. Verdere details over het vertrek van Uchida werden niet gegeven.
De nieuwe topman Espinosa begon in 2003 bij Nissan in Mexico en had verschillende functies in Zuidoost-Azië voordat hij in 2010 directeur werd voor Mexico en Latijns-Amerika.
Fusie
Nissan en Honda lieten eind vorig jaar weten te kijken naar een fusie, waarmee de op twee na grootste autofabrikant ter wereld zou ontstaan. Samen hoopten ze beter opgewassen te zijn tegen de concurrentie uit China. De fusieplannen werden vorige maand echter afgeblazen, omdat Nissan zich naar verluidt niet kon vinden in de voorwaarden. Honda had voorgesteld om van Nissan een dochteronderneming te maken, in plaats van het oorspronkelijke plan om beide bedrijven samen te voegen in een nieuw bedrijf.
Het worstelende Nissan, dat vorig jaar duizenden banen schrapte na een forse winstdaling, zou na het afblazen van de fusie met Honda hard op zoek zijn naar een nieuwe partner. In de afgelopen weken werden in de media de Amerikaanse autofabrikant Tesla, de Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR en de Taiwanese iPhone-maker Foxconn genoemd als mogelijke partners van Nissan. Ook zou Honda hebben aangegeven bereid te zijn om de fusieonderhandelingen nieuw leven in te blazen onder een andere Nissan-baas.
Meer uit Financieel
PANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.
5 uur geleden