Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nissan trekt de broekriem aan'

'Nissan trekt de broekriem aan'

TOKIO (ANP) - Bij de Japanse automaker Nissan wordt de broekriem aangetrokken. Afdelingsmanagers is te kennen gegeven dat er drastisch wordt gekort in niet-essentiële uitgaven voor bijvoorbeeld reizen, evenementen en marketing. Dat meldden bronnen bij de automaker aan persbureau Reuters.

Het snijden aan de uitgavenkant moet helpen om de winstval bij de onderneming te verminderen. Volgens de bronnen is er geen sprake van een liquiditeitsprobleem. De maatregelen gelden in ieder geval voor het restant van dit jaar. Mogelijk blijft de bestedingsruimte ook volgend jaar krap.

Een woordvoerder van Nissan stelt dat momenteel een plan in uitvoering is om de kosten omlaag te krijgen. Daarbij werd gewezen op de zakelijke en operationele uitdagingen waar het bedrijf voor staat.

Meer uit Financieel

Chinees AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt eigen chip, meldt Reuters

HANGZHOU (ANP/RTR) - Ook het Chinese AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt een eigen AI-chip. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Daardoor wil de Chinese start-up minder afhankelijk worden van Nvidia en Huawei voor chips.

9 minuten geleden
Europarlement stemt in met hulp aan boeren voor dure mest

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met financiële steun aan landbouwers die worden getroffen door de sterk gestegen prijzen van meststoffen. De Europese Commissie had deze liquiditeitssteun voorgesteld om een daling van de productie of de voedselkwaliteit en stijgende prijzen voor consumenten te voorkomen.

58 minuten geleden
IEA: conflict Midden-Oosten blijft wereldwijde gasmarkt verstoren

PARIJS (ANP) - De gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten blijven de wereldwijde gasmarkt verstoren. Een krapper aanbod en hogere gasprijzen drukken de vraag, vooral in de industrie en de elektriciteitssector. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een rapport over de gasmarkt.

1 uur geleden
Groene belegger ziet af van juridische stappen tegen BP

LONDEN (ANP) - De activistische beleggersgroep Follow This ziet af van juridische stappen tegen olie- en gasconcern BP. Het groene beleggerscollectief meldt dinsdag dat het in plaats daarvan een nieuwe aandeelhoudersresolutie zal indienen voor de algemene vergadering van 2027. Het is nog niet bekend wat dat voorstel inhoudt.

1 uur geleden
ECB wil actieplannen van banken tegen cyberdreiging door AI

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) roept banken op plannen op te stellen om de groeiende dreiging van zeer geavanceerde AI-systemen voor de cyberveiligheid het hoofd te bieden. De dreiging komt volgens de bankentoezichthouder van AI-modellen, zoals Claude Mythos van het Amerikaanse Anthropic.

2 uur geleden
ACM: mogelijk kartel toeleveranciers aan publieke instellingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een mogelijk kartel tussen toeleveranciers aan instellingen in de publieke sector. De toezichthouder heeft daarvoor invallen gedaan bij enkele bedrijven.

2 uur geleden
Rheinmetall en Lockheed gaan ATACMS-raketten bouwen in Duitsland

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft op de NAVO-top in het Turkse Ankara een principeovereenkomst getekend met de Amerikaanse branchegenoot Lockheed Martin voor de gezamenlijke productie van ATACMS-raketten in Duitsland. ATACMS zijn ballistische langeafstandsraketten voor gronddoelwitten.

2 uur geleden