Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nissan stijgt flink op Japanse beurs na resultaten

Nissan stijgt flink op Japanse beurs na resultaten

TOKIO (ANP) - Nissan Motor behoorde donderdag tot de grootste stijgers op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse autofabrikant boekte een verrassende winst in het afgelopen kwartaal en verhoogde zijn verwachting voor het hele jaar. Beleggers verwerkten daarnaast het besluit van de Federal Reserve (Fed) om de rente ongewijzigd te laten. De grootste economie ter wereld herstelt volgens de Amerikaanse centrale bank wel dusdanig snel dat de doelen van het stimuleringsbeleid dichterbij komen. Een verhoging van de rente is echter nog lang niet aan de orde.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, sloot 0,7 procent hoger op 27.782,42 punten. Nissan dikte bijna 6 procent aan. De autobouwer denkt dit boekjaar weer winst te kunnen boeken na twee verliesjaren op rij. Advantest steeg 7 procent. De chiptester kwam met sterke kwartaalcijfers en gaat eigen aandelen inkopen. De maker van chipapparatuur Screen Holdings, die ook met resultaten kwam, won 5 procent. TDK zakte 3 procent na tegenvallende kwartaalcijfers van de fabrikant van elektronische onderdelen.

Sony klom 3 procent. Het Japanse technologieconcern heeft inmiddels meer dan 10 miljoen exemplaren van zijn nieuwste spelcomputer PlayStation 5 verkocht. Sony noemt het de snelst verkopende spelcomputer die het ooit heeft gemaakt. Het bedrijf schreef de interesse in de spelcomputer onder meer toe aan de coronacrisis, waardoor mensen thuiszitten en vermaak zoeken. SoftBank won 4 procent. De Japanse techinvesteerder verkoopt naar verluidt ongeveer een derde van zijn belang in de Amerikaanse taxi-app Uber om de verliezen op zijn investering in de Chinese taxi-app Didi te dekken.

De Hang Seng-index in Hongkong zette het herstel voort na de koersval aan het begin van de week en noteerde tussentijds 3 procent in de plus. De Chinese technologiebedrijven, die deze week zware koersverliezen lieten zien door de strengere aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten, veerden op. Tencent en Alibaba wonnen 9 en 7 procent. Volgens persbureau Bloomberg mogen Chinese bedrijven van de autoriteiten toch een beursnotering in de Verenigde Staten hebben, zolang ze maar aan de regels voldoen. Eerder leek Peking af te koersen op een verbod van het aantrekken van buitenlands kapitaal door Chinese bedrijven.

Meer uit Financieel

Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

3 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

3 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

4 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

4 uur geleden
Hooggerechtshof oordeelt nog niet over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.

5 uur geleden
Wall Street hard omlaag na tariefdreiging Trump om Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.

5 uur geleden
Minister financiën VS niet bang dat EU antidwanginstrument inzet

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.

6 uur geleden