Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nissan stijgt flink op Japanse beurs na resultaten

Nissan stijgt flink op Japanse beurs na resultaten

TOKIO (ANP) - Nissan Motor behoorde donderdag tot de grootste stijgers op de aandelenbeurs in Tokio. De Japanse autofabrikant boekte een verrassende winst in het afgelopen kwartaal en verhoogde zijn verwachting voor het hele jaar. Beleggers verwerkten daarnaast het besluit van de Federal Reserve (Fed) om de rente ongewijzigd te laten. De grootste economie ter wereld herstelt volgens de Amerikaanse centrale bank wel dusdanig snel dat de doelen van het stimuleringsbeleid dichterbij komen. Een verhoging van de rente is echter nog lang niet aan de orde.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, sloot 0,7 procent hoger op 27.782,42 punten. Nissan dikte bijna 6 procent aan. De autobouwer denkt dit boekjaar weer winst te kunnen boeken na twee verliesjaren op rij. Advantest steeg 7 procent. De chiptester kwam met sterke kwartaalcijfers en gaat eigen aandelen inkopen. De maker van chipapparatuur Screen Holdings, die ook met resultaten kwam, won 5 procent. TDK zakte 3 procent na tegenvallende kwartaalcijfers van de fabrikant van elektronische onderdelen.

Sony klom 3 procent. Het Japanse technologieconcern heeft inmiddels meer dan 10 miljoen exemplaren van zijn nieuwste spelcomputer PlayStation 5 verkocht. Sony noemt het de snelst verkopende spelcomputer die het ooit heeft gemaakt. Het bedrijf schreef de interesse in de spelcomputer onder meer toe aan de coronacrisis, waardoor mensen thuiszitten en vermaak zoeken. SoftBank won 4 procent. De Japanse techinvesteerder verkoopt naar verluidt ongeveer een derde van zijn belang in de Amerikaanse taxi-app Uber om de verliezen op zijn investering in de Chinese taxi-app Didi te dekken.

De Hang Seng-index in Hongkong zette het herstel voort na de koersval aan het begin van de week en noteerde tussentijds 3 procent in de plus. De Chinese technologiebedrijven, die deze week zware koersverliezen lieten zien door de strengere aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten, veerden op. Tencent en Alibaba wonnen 9 en 7 procent. Volgens persbureau Bloomberg mogen Chinese bedrijven van de autoriteiten toch een beursnotering in de Verenigde Staten hebben, zolang ze maar aan de regels voldoen. Eerder leek Peking af te koersen op een verbod van het aantrekken van buitenlands kapitaal door Chinese bedrijven.

Meer uit Financieel

Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

9 minuten geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

24 minuten geleden
Kenner Randstad: geen massaontslagen om stijgende energieprijzen

DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
ANVR: aantal gestrande reizigers via Midden-Oosten onbekend

DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."

1 uur geleden
Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa maakte 'strategische fout' met kernenergie

PARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.

2 uur geleden
Kansspelautoriteit deelt hoogste boete ooit uit: bijna 25 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.

2 uur geleden