Nissan steekt miljarden in uitbreiding Britse autofabriek
SUNDERLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Nissan gaat zijn fabriek voor elektrische auto's in het Britse Sunderland fors uitbreiden. Met de plannen is een investering van 2,3 miljard euro gemoeid.
Nissan gaat in de stad onder meer een nieuwe accufabriek opzetten en de productie van elektrische versies van de populaire Qashqai- en Juke-modellen opvoeren. Het Japanse concern produceert in Sunderland, waar ongeveer 6000 mensen werken, al de elektrische Leaf en de Juke en Qashqai-auto's met verbrandingsmotor. De Qashqai was vorig jaar de best verkochte auto in Groot-Brittannië.
De Britse premier Rishi Sunak noemt de uitbreiding een "enorme blijk van vertrouwen in de Britse auto-industrie." De plannen zijn voor hem een grote opsteker, omdat Sunderland een belangrijke rol speelde in het Brexit-referendum. Inwoners van de stad stemden met overweldigende meerderheid voor een vertrek uit de Europese Unie.
Eerder kondigde Jaguar Land Rover-eigenaar Tata Motors al aan om een batterijfabriek ter waarde van 4,5 miljard euro te bouwen in Somerset. Ook BMW breidt uit in Engeland. Het Duitse concern gaat elektrische Mini-modellen produceren in de fabriek in Oxford.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.
3 uur geleden