Nipte zege voor door corona-uitbraak verzwakt Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Een verzwakt Wolfsburg, dat vanwege een corona-uitbraak vijf spelers moest missen, heeft in de Bundesliga een nipte zege geboekt op Stuttgart. Dankzij een benutte vrije trap van de Kroaat Josip Brekalo werd het 1-0.
Kort voor de aftrap maakte Wolfsburg bekend dat Maximilian Arnold en Jerome Roussillon positief hebben getest op het coronavirus. Maximilian Philipp, Xaver Schlager en Tim Siersleben werden aangemerkt als directe contactpersonen en gingen net als het tweetal in quarantaine.
"Dat was voor ons natuurlijk een onbekende situatie. Dat moet je als team oplossen en daarom was het een erg sterke teamprestatie van ons vandaag", zei Wout Weghorst, die de hele wedstrijd meedeed bij de thuisploeg. "In de eerste helft waren we de betere ploeg, maar het was natuurlijk geen bijzonder mooie wedstrijd."
Door de zege staat Wolfsburg nu op de vierde plaats, een plek die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de Champions League. De club heeft na dertien duels 24 punten, 2 meer dan Borussia Dortmund.
Wolfsburg is dit seizoen nog ongeslagen op eigen veld. De ploeg van Weghorst won thuis vier keer en speelde twee keer gelijk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden