Nipte zege schaatsster Bowe op 1500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Brittany Bowe heeft bij de wereldbeker schaatsen in Calgary de 1500 meter op haar naam gebracht. De Amerikaanse rijdster won nipt met een tijd van 1.52,05. De Japanse Nana Takagi eindigde als tweede met een persoonlijk record van 1.52,06. Haar landgenote Ayano Sato pakte brons met een tijd van 1.52,19.
Miho Takagi deed in Calgary niet mee aan de 1500 meter. De wereldrecordhoudster uit Japan (1.49,83) had de eerste drie wereldbekerwedstrijden op deze afstand gewonnen. Ze zakte in het wereldbekerklassement naar de derde plek. Sato is de nieuwe leidster, gevolgd door Bowe.
Nederland was zondag in Calgary in de A-divisie niet vertegenwoordigd op de schaatsmijl. Onder anderen olympisch kampioene Ireen Wüst en Nederlands kampioene Antoinette de Jong kozen voor een andere weg richting het olympisch kwalificatietoernooi eind deze maand in Heerenveen.
In de B-divisie in Calgary komen in de Nederlandse nacht van zondag op maandag Sanne in 't Hof, Reina Anema, Robin Groot, Joy Beune en Lotte van Beek in actie op de 1500 meter.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
2 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
3 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
1 dag geleden