Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nipte thuiszege AZ op sc Heerenveen: 2-1

Nipte thuiszege AZ op sc Heerenveen: 2-1

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in eigen huis met 2-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van Pascal Jansen verstevigde met de nipte zege de vijfde plek in de Eredivisie en houdt zicht op een rechtstreeks ticket voor Europees voetbal. De achterstand op FC Twente, de nummer 4 in de stand, bedraagt 3 punten.

De nederlaag kwam Heerenveen slecht uit. De ploeg van coach Ole Tobiasen hoopt nog steeds op een plekje in de play-offs om Europees voetbal, maar dat wordt nu een bijna onmogelijke opgave.

AZ kwam al vroeg op achterstand door een goal van de trefzekere Zweedse aanvaller Amin Sarr. De thuisploeg zette vervolgens aan om de achterstand goed te maken en werd ook dreigender. Op slag van rust viel de gelijkmaker. Jesper Karlsson tikte een messcherpe voorzet van Fredrik Midtsjø achter doelman Erwin Mulder. Het was zijn vijftiende competitietreffer.

In de tweede helft bleef AZ voortdurend aandringen en was ook Heerenveen bij spaarzame uitvallen gevaarlijk. Pas in de slotfase viel de winnende goal voor AZ. Na een vlotte combinatie gaf Sam Beukema voor op Tijjani Reijnders, die feilloos uithaalde. Arjen van der Heide maakte in blessuretijd nog bijna gelijk voor Heerenveen, maar zijn schot stuitte op de paal.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

4 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

8 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

8 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

8 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

10 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

10 uur geleden