Nipte thuiszege AZ op sc Heerenveen: 2-1
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in eigen huis met 2-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van Pascal Jansen verstevigde met de nipte zege de vijfde plek in de Eredivisie en houdt zicht op een rechtstreeks ticket voor Europees voetbal. De achterstand op FC Twente, de nummer 4 in de stand, bedraagt 3 punten.
De nederlaag kwam Heerenveen slecht uit. De ploeg van coach Ole Tobiasen hoopt nog steeds op een plekje in de play-offs om Europees voetbal, maar dat wordt nu een bijna onmogelijke opgave.
AZ kwam al vroeg op achterstand door een goal van de trefzekere Zweedse aanvaller Amin Sarr. De thuisploeg zette vervolgens aan om de achterstand goed te maken en werd ook dreigender. Op slag van rust viel de gelijkmaker. Jesper Karlsson tikte een messcherpe voorzet van Fredrik Midtsjø achter doelman Erwin Mulder. Het was zijn vijftiende competitietreffer.
In de tweede helft bleef AZ voortdurend aandringen en was ook Heerenveen bij spaarzame uitvallen gevaarlijk. Pas in de slotfase viel de winnende goal voor AZ. Na een vlotte combinatie gaf Sam Beukema voor op Tijjani Reijnders, die feilloos uithaalde. Arjen van der Heide maakte in blessuretijd nog bijna gelijk voor Heerenveen, maar zijn schot stuitte op de paal.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
15 uur geleden