Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nipt verlies voor Japanse beurs

Nipt verlies voor Japanse beurs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een nipt verlies gesloten. Beleggers bleven terughoudend door een stijging van het aantal coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad Tokio. Beter dan verwachte Amerikaanse macro-economische cijfers en de hogere slotstanden op Wall Street boden daarentegen enige steun aan de handel.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min op 22.534,32 punten. Zwaargewicht SoftBank verloor 1,8 procent. Volgens persbureau Reuters gaat het Japanse telecomconcern zijn belang in de Amerikaanse mobiele telecomaanbieder T-Mobile US verkopen voor 103 dollar per aandeel. De verkoop zou het noodlijdende bedrijf zo'n 13,8 miljard dollar opleveren.

De Chinese beurzen lieten kleine winsten zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent.

De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,6 procent. Het nieuws dat de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft besloten militaire plannen voor actie tegen Zuid-Korea op te schorten, zorgde voor opluchting bij beleggers. De spanningen tussen beide Korea's waren de afgelopen tijd flink opgelopen nadat het Noorden vorige week een gezamenlijk verbindingsbureau aan zijn kant van de grens opblies.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk schort containerdiensten via Midden-Oosten op

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense rederij Maersk schort twee containerdiensten via het Midden-Oosten tijdelijk op vanwege de oorlog in de regio en de onveilige situatie voor de scheepvaart. Volgens Maersk gaat het om een voorzorgsmaatregel om de veiligheid van bemanningen en schepen te garanderen.

6 minuten geleden
Gasunie investeerde in 2025 ruim 600 miljoen in energiezekerheid

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.

28 minuten geleden
Eurowings gaat Duitsers uit Midden-Oosten terugvliegen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.

1 uur geleden
Winstgevender Lufthansa waarschuwt voor onzekerheid Iran-oorlog

KEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

10 uur geleden