Nipt verlies voor Japanse beurs
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een nipt verlies gesloten. Beleggers bleven terughoudend door een stijging van het aantal coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad Tokio. Beter dan verwachte Amerikaanse macro-economische cijfers en de hogere slotstanden op Wall Street boden daarentegen enige steun aan de handel.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 0,1 procent in de min op 22.534,32 punten. Zwaargewicht SoftBank verloor 1,8 procent. Volgens persbureau Reuters gaat het Japanse telecomconcern zijn belang in de Amerikaanse mobiele telecomaanbieder T-Mobile US verkopen voor 103 dollar per aandeel. De verkoop zou het noodlijdende bedrijf zo'n 13,8 miljard dollar opleveren.
De Chinese beurzen lieten kleine winsten zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent.
De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,6 procent. Het nieuws dat de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft besloten militaire plannen voor actie tegen Zuid-Korea op te schorten, zorgde voor opluchting bij beleggers. De spanningen tussen beide Korea's waren de afgelopen tijd flink opgelopen nadat het Noorden vorige week een gezamenlijk verbindingsbureau aan zijn kant van de grens opblies.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
16 minuten geledenEindhoven (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbanen zijn door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging dinsdag verder omlaag na de zware koersval een dag eerder, die volgde op de heffingsdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president wil acht Europese landen, waaronder Nederland, straffen met een extra importheffing van 10 procent vanwege hun steun aan Groenland. Na de eerste schrikreactie letten beleggers nu vooral op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Daar staat de kwestie Groenland hoog op de agenda.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen wil Herna Verhagen als nieuwe president-commissaris. Verhagen stond dertien jaar aan het roer bij PostNL en vertrok daar in april vorig jaar. De huidige president-commissaris Piero Overmars stelt zich na zijn huidige termijn niet opnieuw verkiesbaar en treedt eind 2026 terug uit de raad van commissarissen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP/BLOOMBERG) - Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk komt mogelijk in Duitse handen. Het Duitse chemieconcern Henkel, onder meer bekend van de wasmiddelen van Persil en haarverzorging van Schwarzkopf, is in gesprek met de Franse investeerder Wendel over een mogelijke overname van de Nederlandse onderneming. Dat hebben Henkel en Wendel laten weten.
2 uur geleden