Nintendo verliest op beurs Japan na mager debuut nieuwe Switch
TOKIO (ANP) - Computerspelletjesproducent Nintendo was vrijdag een opvallende verliezer op de beurs in Japan. Beleggers zetten het aandeel 0,5 procent lager na vooralsnog tegenvallende verkopen van de nieuwe Switch-console. De prijzige spelcomputer doet het qua verkopen in Japan veel minder dan zijn voorganger, vermoedelijk ook vanwege problemen met de productie waardoor er minder apparaten beschikbaar zijn. Tegenover het verlies van Nintendo stond een winst van concurrent Sony, die dik 2 procent won.
De Nikkei in Tokio ging met een winst van 1,8 procent op 29.071,00 punten het weekend in. Ook elders in Azië was het sentiment positief. Beleggers zijn nog altijd optimistisch gestemd door een sterke start van het kwartaalcijferseizoen. Verder trokken de markten zich op aan de positieve berichten over het herstel van onder andere de Amerikaanse economie, dat op schema blijft ondanks de zorgen over het naderende einde van de steunmaatregelen.
De aandelen van chipfabrikant TSMC stegen in Taipei bijna 5 procent. De Taiwanese onderneming kwam met beter dan verwachte resultaten en ook de vooruitzichten voor de rest van dit jaar stemden beleggers positief. Vanwege de grote vraag naar chips is TSMC zijn productiecapaciteit flink aan het vergroten. Het bedrijf trekt daarvoor tientallen miljarden uit.
Inflatie
Door de sterk stijgende prijzen, de problemen in de bevoorradingsketen en de energiecrisis als gevolg van de heropening van de economieën, wordt de druk op beleidsmakers van centrale banken steeds groter. Zij moeten mogelijk sneller dan verwacht ingrijpen om te voorkomen dat de inflatie uit de hand loopt. Dat leidde de laatste tijd tot wat onrust op de markten, maar de sterke winstcijfers van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Morgan Stanley, Bank of America en Citigroup zorgden voor vertrouwen.
De beurs in Hongkong stond 1,4 procent hoger na twee dagen dicht te zijn geweest. Ook in Sydney en Seoul was het beurssentiment positief. In China waren beleggers nog wat voorzichtig vanwege de zorgen over de economische groei die mogelijk wat vertraagt. De beurs in Shanghai noteerde 0,5 procent hoger.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Tanken was dit jaar nog niet eerder zo duur als deze week. De landelijke adviesprijs voor benzine heeft donderdag het hoogste punt van het jaar bereikt, meldt consumentencollectief UnitedConsumers. Enkele dagen terug tikte de dieselprijs ook al een jaarrecord aan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is kritisch over de afzwakking van duurzaamheidsregels voor bedrijven, waar een meerderheid in het Europees Parlement donderdag voor stemde. Door minder bedrijven te verplichten mensenrechtenschendingen of milieuaantasting tegen te gaan bij hun toeleveranciers, wordt de zogenoemde anti-wegkijkwet volgens interim-voorzitter Dick Koerselman "een tandeloze tijger".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Disney is donderdag onderuitgegaan op Wall Street. Beleggers schrokken van de kwartaalcijfers van het entertainmentconcern. Dat kwam onder meer doordat de bioscoopfilms The Fantastic Four: First Steps en Freakier Friday minder opbrachten dan de releases in dezelfde periode vorig jaar.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - De entertainmentdivisie van Disney heeft in het afgelopen kwartaal teleurstellend gepresteerd. De resultaten bleven achter bij die van vorig jaar, onder andere doordat de bioscoopfilms The Fantastic Four: First Steps en Freakier Friday minder opbrachten dan de filmreleases in dezelfde periode vorig jaar. Toen scoorden Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine goed.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De vrijstelling van douanerechten voor pakjes die van buiten de EU Europa binnenkomen, vervalt al in 2026. Die stond gepland voor 2028. Dat hebben de EU-ministers van Financiën donderdag besloten. Nu geldt nog een drempel van 150 euro. Nu die wordt geschrapt, worden ook pakketjes met een lagere waarde belast. Hiermee hoopt de Europese Unie een einde te maken aan de enorme hoeveelheden pakketjes die onder meer vanuit China de EU overspoelen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.
7 uur geleden