Nintendo verlaagt verkoopprognose Switch door chiptekort
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verwacht in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart, minder Switch-spelcomputers te verkopen. Dat komt onder meer doordat het Japanse bedrijf last heeft van productieproblemen bij de populaire console door tekorten aan onderdelen zoals chips. De verkoopprognose voor de Switch werd met 10 procent teruggeschroefd tot 19 miljoen stuks.
Ook in het afgelopen kwartaal verkocht het bedrijf minder Switch-consoles dan een jaar geleden, deels vanwege het chiptekort. Het bedrijf zegt wel dat de productie van de spelcomputer sinds september is verbeterd en dat het de leveringen tijdens het belangrijke feestdagenseizoen zal kunnen maximaliseren. President Shuntaro Furukawa van Nintendo liet daarbij in een toelichting op de resultaten van het bedrijf weten dat de vraag naar de console "stevig blijft".
Het in Kyoto gevestigde bedrijf zag de bedrijfswinst afgelopen kwartaal stijgen tot 118,7 miljard yen (809 miljoen euro), van 100,2 miljard yen in dezelfde periode een jaar geleden. Dat was iets hoger dan analisten hadden verwacht. De prognose van de bedrijfswinst voor het hele jaar bleef ongewijzigd op 500 miljard yen.
Nintendo verhoogde wel zijn verwachting voor de nettowinst dit boekjaar tot 400 miljard yen (2,7 miljard euro), waarbij de zwakkere yen en sterke softwareverkopen als belangrijkste redenen werden aangewezen. De Japanse yen noteert op het laagste niveau ten opzichte van de Amerikaanse dollar in meer dan dertig jaar. Dat is voordelig voor Nintendo aangezien het bedrijf vier vijfde van zijn omzet buiten Japan haalt. De waardedaling van de yen maakt de producten van het bedrijf goedkoper in het buitenland.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
7 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
10 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
12 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden