Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo onthult Switch 2 in nieuwe trailer

Nintendo onthult Switch 2 in nieuwe trailer

KIOTO (ANP) - Nintendo heeft een trailer gedeeld waarin de langverwachte Switch 2 wordt onthuld, de opvolger van de Switch die acht jaar geleden uitkwam. Het principe van de Switch lijkt hetzelfde te blijven: gamers kunnen het apparaat zowel handheld als via een extern beeldscherm gebruiken. De Switch 2 komt dit jaar uit, maar de exacte datum is nog onbekend. Nintendo maakt op 2 april meer informatie over de console bekend.

De trailer toont eerst de huidige Switch-console, die vervolgens geleidelijk verandert. Zo wordt het scherm groter en krijgt het een grotere standaard. Zowel de controllers als het scherm zijn zwart.

Ook de controllers worden groter, even hoog als het scherm. Ze hebben vrijwel dezelfde knoppen als de originele Switch. De controllers kunnen nu echter niet aan het scherm worden geschoven, zoals bij de Switch 1 het geval was, maar lijken aan het scherm geklikt te kunnen worden.

Concurrentie

Naast nieuwe spellen kunnen ook de games van de eerdere console worden gespeeld op de Switch 2, zowel digitale als fysieke. Er zijn wel uitzonderingen, meldt Nintendo in de trailer. Details hierover maakt het concern later bekend.

Sinds de Switch in 2017 op de markt kwam, heeft Nintendo er wereldwijd ruim 146 miljoen van verkocht. Maar de verkoopcijfers nemen al langer af. Niet alleen stagneert de vraag naar de relatief oude Switch, ook worstelt Nintendo met concurrentie van de PlayStation 5 van Sony.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

48 minuten geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

52 minuten geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

2 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

2 uur geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

4 uur geleden
Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

5 uur geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

10 uur geleden