Nintendo onthult Switch 2 in nieuwe trailer
KIOTO (ANP) - Nintendo heeft een trailer gedeeld waarin de langverwachte Switch 2 wordt onthuld, de opvolger van de Switch die acht jaar geleden uitkwam. Het principe van de Switch lijkt hetzelfde te blijven: gamers kunnen het apparaat zowel handheld als via een extern beeldscherm gebruiken. De Switch 2 komt dit jaar uit, maar de exacte datum is nog onbekend. Nintendo maakt op 2 april meer informatie over de console bekend.
De trailer toont eerst de huidige Switch-console, die vervolgens geleidelijk verandert. Zo wordt het scherm groter en krijgt het een grotere standaard. Zowel de controllers als het scherm zijn zwart.
Ook de controllers worden groter, even hoog als het scherm. Ze hebben vrijwel dezelfde knoppen als de originele Switch. De controllers kunnen nu echter niet aan het scherm worden geschoven, zoals bij de Switch 1 het geval was, maar lijken aan het scherm geklikt te kunnen worden.
Concurrentie
Naast nieuwe spellen kunnen ook de games van de eerdere console worden gespeeld op de Switch 2, zowel digitale als fysieke. Er zijn wel uitzonderingen, meldt Nintendo in de trailer. Details hierover maakt het concern later bekend.
Sinds de Switch in 2017 op de markt kwam, heeft Nintendo er wereldwijd ruim 146 miljoen van verkocht. Maar de verkoopcijfers nemen al langer af. Niet alleen stagneert de vraag naar de relatief oude Switch, ook worstelt Nintendo met concurrentie van de PlayStation 5 van Sony.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
7 uur geleden