Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo komt met opvolger Switch

Nintendo komt met opvolger Switch

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse spelcomputerfabrikant Nintendo komt binnenkort met een opvolger van de Switch. Het is voor het eerst in negen jaar dat Nintendo met een nieuwe spelcomputer komt.

Nintendo-topman Shuntaro Furukawa schrijft op het X-account van het bedrijf dat de opvolger ergens in het komende gebroken boekjaar van Nintendo, dat van april tot eind maart volgend jaar loopt, onthuld moet worden. Wanneer de bekendmaking precies volgt, is nog niet duidelijk.

In de gameswereld wordt al lange tijd gewacht op nieuws over een opvolger van Switch. Sinds de Switch in 2017 op de markt kwam, heeft Nintendo er ruim 140 miljoen verkocht wereldwijd, maar de verkoopcijfers nemen al langer af. Hoewel Nintendo zijn afgelopen boekjaar afsloot met meer omzet en winst dan een jaar eerder, voorziet het bedrijf een daling van de resultaten voor het komende jaar door toenemende concurrentie van bedrijven zoals Microsoft en Sony.

Super Mario

Het was de bedoeling dat de volgende Nintendo-spelcomputer dit jaar nog in de schappen zou belanden, maar dat plan heeft vertraging opgelopen. Daardoor moet Nintendo het de feestdagen aan het eind van het jaar, de belangrijkste periode van het jaar voor het bedrijf, met de inmiddels verouderde Switch doen. Daarbovenop komt dat het bedrijf waarschijnlijk geen nieuwe grote games meer gaat aankondigen. Die titels komen naar verwachting pas als de opvolger van de Switch er is.

Nintendo verwacht dat de omzet komend boekjaar met bijna een vijfde gaat dalen en de winst met ruim een kwart. Afgelopen boekjaar stegen de winst en omzet juist nog ten opzichte van het jaar ervoor. Dat heeft het bedrijf onder andere te danken aan de Super Mario-film die vorig jaar uitkwam. De Mario-gerelateerde inkomsten van Nintendo buiten de Switch om, zoals inkomsten uit spelletjes voor op de mobiele telefoon en inkomsten uit het Mario-deel van een attractiepark in Japan, stegen daardoor met bijna 82 procent.

Meer uit Financieel

Vliegveld MAA niet in de buurt van faillissement, zegt provincie

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.

1 uur geleden
Zakenbank meldt overnamegeruchten Basic-Fit, aandeel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.

1 uur geleden
Nike flink hoger op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.

2 uur geleden
Brussel dreigt Meta met dagelijkse boete om privacybeleid

BRUSSEL (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta riskeert een dagelijkse Europese boete als het privacybeleid nog niet voldoet aan de regels van de EU. Daarvoor waarschuwt de Europese Commissie. De boete zou in dat geval tot 5 procent van de dagelijkse wereldwijde omzet kunnen bedragen.

3 uur geleden
Oud FNV-voorzitter Ton Heerts tijdelijk toezichthouder vakbond

APELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn is door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam benoemd tot tijdelijk lid van de raad van toezicht van vakbond FNV. Aanleiding is de crisis binnen de bond. Heerts, die in het verleden voorzitter was van FNV, moet samen met oud-minister en voormalig PvdA-leider Lodewijk Asscher de rust terugbrengen en verkiezingen organiseren voor een nieuw bestuur.

3 uur geleden
Banken gaan minder snel vragen stellen over gebruik cash

AMSTERDAM (ANP) - Banken gaan hun klanten minder snel vragen stellen bij het gebruik van cash. Volgens de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) is dit afgesproken in overleg tussen banken, toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) en ondernemersorganisaties.

3 uur geleden
NVJ bezorgd over goedgekeurde overname RTL door DPG

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft bezorgd gereageerd op het nieuws dat toezichthouder ACM akkoord is gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media. De journalistenbond vraagt zich af of er genoeg rekening is gehouden met bezwaren die de NVJ heeft ingebracht bij de toezichthouder.

4 uur geleden