Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo denkt nog minder Switches te verkopen vanwege chiptekort

Nintendo denkt nog minder Switches te verkopen vanwege chiptekort

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo denkt door het aanhoudende chiptekort minder Switch-consoles te kunnen verkopen. Het is de tweede keer in korte tijd dat het Japanse spelcomputerbedrijf zijn verkoopprognose voor de Switch verlaagde.

Naar verwachting zullen er zo'n 23 miljoen exemplaren aan de man worden gebracht in het boekjaar dat bij Nintendo loopt tot eind maart. Eerder rekende de onderneming nog op 24 miljoen verkochte Switches en tot begin november voorzag Nintendo nog 25,5 miljoen apparaten te slijten.

Het bedrijf lijkt vooral moeite te hebben om de productie van zijn nieuwe OLED Switch op te voeren. Dat model met onder meer een verbeterd scherm kwam in het najaar op de markt, maar het viel de laatste tijd al op dat hij soms amper verkrijgbaar was bij winkels. Waarschijnlijk had Nintendo er wel meer willen leveren, maar lukte dat niet.

Pokémon

Toch ging het afgelopen periode relatief goed met de resultaten van Nintendo. De winst ligt dit boekjaar tot nu toe weliswaar iets lager uit dan in het voor de onderneming uiterst succesvolle voorgaande jaar, maar lag toch ruim boven de verwachtingen van analisten. De Japanners slaagden erin om veel games te verkopen in de feestdagenperiode. Onder andere de spellen van de populaire Pokémon-reeks deden het goed. Vanwege deze successen heeft Nintendo-president Shuntaro Furukawa de prognose voor de bedrijfswinst in het lopende boekjaar opgekrikt.

Fabrikanten van spelcomputers worstelen eigenlijk al sinds het begin van de coronapandemie met de leveringen van chips. Dat komt ook omdat de vraag naar consoles flink is aangetrokken. Tijdens de lockdowns zaten wereldwijd veel mensen thuis en gamen werd voor velen een welkome vorm van vermaak in de sombere coronatijd.

Nintendo's rivaal Sony zei eerder deze week al dat het door het chiptekort niet zoveel consoles van de nieuwste generatie van de PlayStation kan maken als het zou willen. Het concern heeft de verwachte verkoopcijfers voor zijn spelcomputer eveneens verlaagd. De PlayStation 5 is al sinds zijn debuut in november 2020 schaars. Eerder werd al bekend dat Sony ook dit jaar nog de voorganger, de PlayStation 4, blijft maken.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

8 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

9 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

11 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

12 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

12 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

13 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

13 uur geleden