Nintendo denkt meer Switch-consoles te kunnen slijten
KYOTO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nintendo verwacht meer van zijn Switch-spelcomputers te slijten dan waar het eerder van uitging. De Japanners denken in het lopende boekjaar dat loopt tot april zeker 19,5 miljoen consoles te kunnen verkopen. Dat zijn er 1,5 miljoen meer dan waar eerder op werd gerekend.
In de eerste negen maanden van het boekjaar tot en met december bracht Nintendo 12,6 miljoen Switch-apparaten aan de man. De Japanners begonnen in december in samenwerking met techreus Tencent met de verkopen van de spelcomputers in China. Ook is het bedrijf na de zomer begonnen met de verkoop van de eenvoudigere en goedkopere Lite-versie van de Switch. Daarvan zijn er inmiddels 5,2 miljoen van verkocht.
De Switch is nu zo'n drie jaar op de markt. Doorgaans geldt voor hardware een levenscyclus van een jaar of vijf. Concurrenten Microsoft en Sony zitten met hun apparaten aan het einde van die cyclus. Eind dit jaar staan bij die bedrijven nieuwe consoles gepland.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van winkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij discountwinkelketen Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
13 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
14 uur geleden