Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon
TOKIO (ANP/AFP) - Nintendo klaagt de maker aan van een computerspel dat veel lijkt op zijn eigen Pokémon-spellen, maar de figuren laat vechten met vuurwapens. Volgens het Japanse concern maakt de game, die Palworld heet, inbreuk op patenten van Nintendo.
Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, sluit zich aan bij de aanklacht tegen Palworld-ontwikkelaar Pocketpair. "Deze rechtszaak vordert een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding", meldt Nintendo.
Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, terwijl de game nog steeds in ontwikkeling is. Het spel kreeg op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" doordat veel figuren op Pokémon van Nintendo lijken. In enkele dagen tijd verkocht het bedrijf het spel 6 miljoen keer.
Nintendo maakt sinds 1996 spellen waarin Pokémon een belangrijke rol spelen. In dat jaar bracht het bedrijf een rollenspel met de wezentjes uit voor de Game Boy. Nu zegt Nintendo "alle noodzakelijke stappen te zetten" tegen inbreuk op de rechten op Pokémon om het intellectuele eigendom te beschermen waar het bedrijf "jarenlang hard aan heeft gewerkt".
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
13 uur geleden