Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon

Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon

TOKIO (ANP/AFP) - Nintendo klaagt de maker aan van een computerspel dat veel lijkt op zijn eigen Pokémon-spellen, maar de figuren laat vechten met vuurwapens. Volgens het Japanse concern maakt de game, die Palworld heet, inbreuk op patenten van Nintendo.

Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, sluit zich aan bij de aanklacht tegen Palworld-ontwikkelaar Pocketpair. "Deze rechtszaak vordert een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding", meldt Nintendo.

Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, terwijl de game nog steeds in ontwikkeling is. Het spel kreeg op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" doordat veel figuren op Pokémon van Nintendo lijken. In enkele dagen tijd verkocht het bedrijf het spel 6 miljoen keer.

Nintendo maakt sinds 1996 spellen waarin Pokémon een belangrijke rol spelen. In dat jaar bracht het bedrijf een rollenspel met de wezentjes uit voor de Game Boy. Nu zegt Nintendo "alle noodzakelijke stappen te zetten" tegen inbreuk op de rechten op Pokémon om het intellectuele eigendom te beschermen waar het bedrijf "jarenlang hard aan heeft gewerkt".

Meer uit Financieel

Tomatenkas van 9 hectare ingestort in Middenmeer

MIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.

20 minuten geleden
Bloomberg: OPEC+ wil olieproductie weer fors verhogen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.

58 minuten geleden
FNV gaat niet in op uitnodiging KLM, nieuwe staking dreigt

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.

2 uur geleden
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.

3 uur geleden
Duitse Aldi mag Turkse 'Dubai chocolade' niet langer verkopen

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.

4 uur geleden
Tesla levert auto zonder bestuurder bij klant aan huis

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.

4 uur geleden
Trump zou het 'geweldig' vinden als Fed-baas Powell ontslag neemt

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zou het "geweldig" vinden als Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zou aftreden "als hij dat zou willen". De president noemde de baas van de Amerikaanse centrale bank vrijdag na een vraag van een verslaggever in het Witte Huis "een domme persoon" en zei dat "hij slecht werk heeft geleverd".

6 uur geleden