Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon
TOKIO (ANP/AFP) - Nintendo klaagt de maker aan van een computerspel dat veel lijkt op zijn eigen Pokémon-spellen, maar de figuren laat vechten met vuurwapens. Volgens het Japanse concern maakt de game, die Palworld heet, inbreuk op patenten van Nintendo.
Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, sluit zich aan bij de aanklacht tegen Palworld-ontwikkelaar Pocketpair. "Deze rechtszaak vordert een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding", meldt Nintendo.
Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, terwijl de game nog steeds in ontwikkeling is. Het spel kreeg op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" doordat veel figuren op Pokémon van Nintendo lijken. In enkele dagen tijd verkocht het bedrijf het spel 6 miljoen keer.
Nintendo maakt sinds 1996 spellen waarin Pokémon een belangrijke rol spelen. In dat jaar bracht het bedrijf een rollenspel met de wezentjes uit voor de Game Boy. Nu zegt Nintendo "alle noodzakelijke stappen te zetten" tegen inbreuk op de rechten op Pokémon om het intellectuele eigendom te beschermen waar het bedrijf "jarenlang hard aan heeft gewerkt".
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
17 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
20 minuten geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
7 uur geleden