Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon
TOKIO (ANP/AFP) - Nintendo klaagt de maker aan van een computerspel dat veel lijkt op zijn eigen Pokémon-spellen, maar de figuren laat vechten met vuurwapens. Volgens het Japanse concern maakt de game, die Palworld heet, inbreuk op patenten van Nintendo.
Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, sluit zich aan bij de aanklacht tegen Palworld-ontwikkelaar Pocketpair. "Deze rechtszaak vordert een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding", meldt Nintendo.
Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, terwijl de game nog steeds in ontwikkeling is. Het spel kreeg op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" doordat veel figuren op Pokémon van Nintendo lijken. In enkele dagen tijd verkocht het bedrijf het spel 6 miljoen keer.
Nintendo maakt sinds 1996 spellen waarin Pokémon een belangrijke rol spelen. In dat jaar bracht het bedrijf een rollenspel met de wezentjes uit voor de Game Boy. Nu zegt Nintendo "alle noodzakelijke stappen te zetten" tegen inbreuk op de rechten op Pokémon om het intellectuele eigendom te beschermen waar het bedrijf "jarenlang hard aan heeft gewerkt".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
8 uur geleden