Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon

Nintendo beticht bedrijf achter schietspel van na-apen Pokémon

TOKIO (ANP/AFP) - Nintendo klaagt de maker aan van een computerspel dat veel lijkt op zijn eigen Pokémon-spellen, maar de figuren laat vechten met vuurwapens. Volgens het Japanse concern maakt de game, die Palworld heet, inbreuk op patenten van Nintendo.

Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, sluit zich aan bij de aanklacht tegen Palworld-ontwikkelaar Pocketpair. "Deze rechtszaak vordert een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding", meldt Nintendo.

Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, terwijl de game nog steeds in ontwikkeling is. Het spel kreeg op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" doordat veel figuren op Pokémon van Nintendo lijken. In enkele dagen tijd verkocht het bedrijf het spel 6 miljoen keer.

Nintendo maakt sinds 1996 spellen waarin Pokémon een belangrijke rol spelen. In dat jaar bracht het bedrijf een rollenspel met de wezentjes uit voor de Game Boy. Nu zegt Nintendo "alle noodzakelijke stappen te zetten" tegen inbreuk op de rechten op Pokémon om het intellectuele eigendom te beschermen waar het bedrijf "jarenlang hard aan heeft gewerkt".

Meer uit Financieel

ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

4 minuten geleden
Maritieme organisatie VN wil veilige corridor door Straat Hormuz

LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.

19 minuten geleden
VS overwegen bepaalde sancties op Iraanse olie op te heffen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.

44 minuten geleden
Zorgen over escalatie Iranoorlog zetten beurzen flink lager

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

1 uur geleden
Transavia onderzoekt vlucht met passagiers in cockpit

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 uur geleden
Landen moeten niet overdrijven met energiesteun, vindt Lagarde

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.

2 uur geleden
Kabinet krijgt signalen dat VS zich houden aan afspraken met EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.

2 uur geleden