Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nils van der Poel haalt uit naar Nederlandse lobby voor ijsvloer

Nils van der Poel haalt uit naar Nederlandse lobby voor ijsvloer

BEIJING (ANP) - De Zweedse schaatser Nils van der Poel heeft op een persconferentie forse kritiek geleverd op de Nederlandse equipe voor het beïnvloeden van ijsmeester Mark Messer om goed ijs voor de Nederlandse schaatsers te krijgen bij de Olympische Spelen in Beijing. De olympisch kampioen op de 5000 meter betitelt de lobby om de Canadees, die verantwoordelijk is voor de ijsvloer in de National Speed Skating Oval, te beïnvloeden als "corruptie". "Dit is een gruweldaad."

Bewegingswetenschapper Sander van Ginkel, die deel uitmaakt van TeamNL, meet dagelijks de ijstemperatuur in de 'Ice Ribbon' en stapt met die gegevens naar de Canadese ijsmeester. Hij zegt in een artikel op schaatsen.nl dat er een dagelijkse lobby plaatsvindt voor het beste ijs. "Ik probeer zo gunstig mogelijk voorwaarden te scheppen voor onze rijders", vertelde hij.

Van der Poel werd tijdens een persconferentie geconfronteerd met het artikel en zei het al te hebben gelezen. "Eerst wil ik zeggen dat ik het grootste respect voor de Nederlandse schaatsers heb. Zonder hen had ik hier niet gezeten. Ik heb ook respect voor het team van ijsmeesters. Maar we moeten het over de eerlijkheid van onze sport hebben. Dit is echt geen eerlijk spel. Dit is corruptie, dit is het proberen om het speelveld in je voordeel te veranderen op een onethische en moreel onjuiste manier."

Voordeel Nederland

Volgens Van Ginkel in het artikel is kouder en harder ijs in het voordeel van de Nederlandse schaatsers. "Ze zijn gewend te glijden en nemen dat mee in hun afzet. Veel andere landen brengen rijders voort die meer een (kortere) prikslag hebben en voor wie hard ijs van minder belang is", legt hij uit.

Van der Poel zegt niet te snappen waarom de Nederlandse schaatsbond dit laat gebeuren en waarom ze het ook nog eens aan iedereen vertellen. "Dit is beschamend voor de KNSB en ook voor de Nederlandse schaatsers die de KNSB vertegenwoordigen. Dit is het grootste schandaal in onze sport. En we hebben dopinggevallen in onze sport gehad. Ik zie niet in hoe dit minder erg is."

De Zweed zegt benieuwd te zijn welke maatregelen de internationale schaatsunie ISU en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zullen nemen tegen het Nederlandse team.

Meer uit Sport

Dopingschorsing voor Australische dubbelspecialist Purcell

CANBERRA (ANP/RTR) - De Australische dubbelspecialist Max Purcell is voor achttien maanden geschorst om een overtreding van de dopingregels. De tweevoudig grandslamwinnaar (27) kreeg eind 2023 op twee momenten te veel vitamines via een infuus, waarna hij er afgelopen december zelf voor koos alvast een schorsing uit te zitten. Nu heeft antidopingorganisatie ITIA de totale duur vastgesteld op anderhalf jaar, waardoor Purcell tot juni volgend jaar niet mag tennissen.

28 minuten geleden
FIA-baas overweegt straffen voor wangedrag coureurs aan te passen

PARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de internationale autosportfederatie FIA heeft aangekondigd de straffen voor vloeken en ander wangedrag van autocoureurs aan te passen. "Na constructieve feedback van coureurs uit onze zeven wereldkampioenschappen ben ik van plan de regels te verbeteren", schrijft Ben Sulayem op zijn Instagram-account.

12 uur geleden
Tennistoernooi Madrid schrapt resterende partijen na stroomuitval

MADRID (ANP) - Het tennistoernooi van Madrid heeft door de stroomuitval in Spanje alle resterende partijen voor maandag afgelast. Het betekent dat onder anderen Aryna Sabalenka en Iga Swiatek niet in actie komen. Zij zijn de hoogst geplaatste speelsters in het vrouwentoernooi.

15 uur geleden
Burgemeester Londen wil in 2040 vierde keer Olympische Spelen

LONDEN (ANP/Belga) - Burgemeester Sadiq Khan van Londen heeft zijn zinnen gezet op het binnenhalen van de Olympische Spelen in 2040. "Ik wil het graag zien gebeuren dat Londen de eerste stad wordt die vier keer de Spelen organiseert", zei Khan in The Times.

17 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Turkije eerste profzege op de weg

KALKAN (ANP) - De Nederlandse wielrenner Tibor Del Grosso heeft in de tweede etappe van de Ronde van Turkije zijn eerste profzege op de weg geboekt. De 21-jarige Drent van Alpecin - Deceuninck won na ruim 167 kilometer tussen Kemer en Kalkan de sprint voor de Italiaan Giovanni Lonardi en de Belg Lander Loockx.

17 uur geleden
Los Angeles Lakers dicht bij uitschakeling in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn dicht bij uitschakeling in de play-offs van de Amerikaanse profcompetitie NBA. Het team van sterspelers Luka Doncic en LeBron James heeft een 3-1-achterstand in de serie tegen Minnesota Timberwolves, na een 116-113-nederlaag in Minneapolis.

23 uur geleden
Pieterse en Vollering voelen zich op waarde geklopt

LUIK (ANP) - Puck Pieterse (tweede) en Demi Vollering (derde) moesten zich zondag in Luik-Bastenaken-Luik neerleggen bij de winst van de van Mauritius afkomstige Kimberley Le Court. "De sterkste sprintster van ons vieren", zei Pieterse naderhand bij de NOS. "Ik ben bij haar in het wiel gaan zitten, maar kwam er niet langs."

1 dag geleden