Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nils van der Poel haalt uit naar Nederlandse lobby voor ijsvloer

Nils van der Poel haalt uit naar Nederlandse lobby voor ijsvloer

BEIJING (ANP) - De Zweedse schaatser Nils van der Poel heeft op een persconferentie forse kritiek geleverd op de Nederlandse equipe voor het beïnvloeden van ijsmeester Mark Messer om goed ijs voor de Nederlandse schaatsers te krijgen bij de Olympische Spelen in Beijing. De olympisch kampioen op de 5000 meter betitelt de lobby om de Canadees, die verantwoordelijk is voor de ijsvloer in de National Speed Skating Oval, te beïnvloeden als "corruptie". "Dit is een gruweldaad."

Bewegingswetenschapper Sander van Ginkel, die deel uitmaakt van TeamNL, meet dagelijks de ijstemperatuur in de 'Ice Ribbon' en stapt met die gegevens naar de Canadese ijsmeester. Hij zegt in een artikel op schaatsen.nl dat er een dagelijkse lobby plaatsvindt voor het beste ijs. "Ik probeer zo gunstig mogelijk voorwaarden te scheppen voor onze rijders", vertelde hij.

Van der Poel werd tijdens een persconferentie geconfronteerd met het artikel en zei het al te hebben gelezen. "Eerst wil ik zeggen dat ik het grootste respect voor de Nederlandse schaatsers heb. Zonder hen had ik hier niet gezeten. Ik heb ook respect voor het team van ijsmeesters. Maar we moeten het over de eerlijkheid van onze sport hebben. Dit is echt geen eerlijk spel. Dit is corruptie, dit is het proberen om het speelveld in je voordeel te veranderen op een onethische en moreel onjuiste manier."

Voordeel Nederland

Volgens Van Ginkel in het artikel is kouder en harder ijs in het voordeel van de Nederlandse schaatsers. "Ze zijn gewend te glijden en nemen dat mee in hun afzet. Veel andere landen brengen rijders voort die meer een (kortere) prikslag hebben en voor wie hard ijs van minder belang is", legt hij uit.

Van der Poel zegt niet te snappen waarom de Nederlandse schaatsbond dit laat gebeuren en waarom ze het ook nog eens aan iedereen vertellen. "Dit is beschamend voor de KNSB en ook voor de Nederlandse schaatsers die de KNSB vertegenwoordigen. Dit is het grootste schandaal in onze sport. En we hebben dopinggevallen in onze sport gehad. Ik zie niet in hoe dit minder erg is."

De Zweed zegt benieuwd te zijn welke maatregelen de internationale schaatsunie ISU en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zullen nemen tegen het Nederlandse team.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp grijpt naast eerste ATP-titel in Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp is er bij het toernooi van Winston-Salem niet in geslaagd zijn eerste ATP-titel te winnen. De 29-jarige Veenendaler verloor in de finale in twee sets van de Hongaar Marton Fucsovics: 3-6 6-7(3).

34 minuten geleden
Kickbokser Rigters verslaat Ben Saddik in Ahoy met rake trap

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters heeft Jamal Ben Saddik bij Glory 103 in drie rondes verslagen op knock-out. De 30-jarige Rigters won het gevecht in Ahoy in Rotterdam door een rake trap in de derde van vijf rondes. De 34-jarige Belg stond daarna niet meer op.

3 uur geleden
De Jong debuteert op US Open tegen Amerikaan Nakashima

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt zondag zijn eerste partij op de US Open tegen de Amerikaan Brandon Nakashima. De 25-jarige debutant plaatste zich vrijdag via het kwalificatietoernooi voor het hoofdschema van het grandslamtoernooi in New York.

9 uur geleden
Belg Philipsen wint eerste etappe Vuelta en pakt leiderstrui

NOVARA (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe gewonnen in de Vuelta. De Belg van Alpecin-Deceuninck was na 186,7 kilometer in het Italiaanse Novara de beste in de massasprint. Hij bleef de Brit Ethan Vernon en de Venezolaan Orluis Aular voor en is ook de eerste leider in het algemeen klassement.

9 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar etappezege in Renewi Tour

BILZEN (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De 32-jarige Belg van Soudal Quick-Step was na een heuvelrit over bijna 200 kilometer tussen Riemst en Bilzen de snelste in de sprint.

11 uur geleden
Márquez voor dertiende keer de snelste in sprintrace MotoGP

BALATONFOKAJAR (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft voor de dertiende keer dit seizoen de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De 32-jarige Spanjaard reed in de korte race bij de Grote Prijs van Hongarije van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati. Hij verstevigde zijn koppositie in het wereldkampioenschap.

11 uur geleden
Formule 1-team Cadillac heeft ervaren Bottas en Pérez op het oog

FISHERS (ANP) - Het ziet ernaar uit dat twee veteranen volgend jaar hun comeback maken in de Formule 1. Het Amerikaanse Cadillac lijft volgens doorgaans goed ingevoerde autosportmedia de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez in. Het team zal naar verwachting zeer binnenkort de aanstelling bevestigen. Cadillac maakt in 2026 als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

12 uur geleden