Nillessen verbetert ook Nederlands record indoor op Engelse mijl
LIÉVIN (ANP) - Stefan Nillessen heeft enkele dagen na het verbeteren van het Nederlands record op de 3000 meter ook het Nederlands record op de Engelse mijl aangescherpt. De 22-jarige atleet uit Groesbeek liep bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin een tijd van 3.52,70 op de 1609 meter. Hij was daarmee ruim sneller dan Noah Boaltus, die een jaar geleden in Boston het record op 3.54,28 had gezet.
Nillessen eindigde in Liévin als tweede achter de ongenaakbare Jakob Ingebrigtsen. De Noor won in een wereldrecord van 3.45,14. Hij was anderhalve seconde sneller dan de Amerikaan Yared Nuguse, die afgelopen weekeinde in New York het wereldrecord had aangescherpt tot 3.46,63.
Nillessen liep afgelopen vrijdag in Karlsruhe met 7.37,10 een Nederlands record op de 3000 meter indoor.
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
19 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden