Nillessen geeft olympisch debuut glans met finale 1500 meter
PARIJS (ANP) - Stefan Nillessen heeft zijn onverwachte debuut op de Olympische Spelen van Parijs extra glans gegeven door de finale te bereiken van de 1500 meter. De 21-jarige Groesbeker kwam in zijn heat van de halve finales als vijfde over de finish en met die klassering plaatste hij zich voor de eindstrijd op dinsdagavond in het Stade de France. Nillessen liep bovendien een dik persoonlijk record van 3.32,73.
Hij hield zich tijdens de race keurig gedeisd door een beetje achterin te hangen. In de laatste ronde versnelde de Europees kampioen bij de beloften en schoof hij langzaam maar zeker op naar voren in het veld. Op het laatste rechte stuk naar de finish hield hij goed stand. De Noorse olympisch kampioen Jakob Ingebrigtsen won de serie in 3.32,38.
Nillissen wist zich op het laatste moment te plaatsen voor de Spelen. Hij klom door drie sterke uitslagen vlak voor de sluitingstermijn van de zeventigste plaats naar een plek bij de beste 45 op de wereldranglijst en mocht ineens naar Parijs. In de series op vrijdag maakte hij een onvergetelijk debuut door zijn race te winnen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
13 uur geleden