Nilis op vrijblijvende basis terug bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Luc Nilis keert terug bij de Belgische voetbalclub Anderlecht. De 53-jarige Belg, die tussen 1986 en 1994 in Brussel speelde, gaat vanaf maandag op vrijblijvende basis meekijken bij de hoofdmacht van trainer Vincent Kompany. Nilis liet begin deze maand zijn contract bij de Turkse club Ankaragücü ontbinden. De Belg werkte in Ankara als spitsentrainer.
Anderlecht heeft Nilis uitgenodigd om een aantal weken de A-selectie te volgen en zijn expertise te delen met de technische staf. De voormalige aanvaller werkte eerder als spitsentrainer bij PSV, de club waarvoor hij tussen 1994 en 2000 speelde, en hij was assistent-trainer bij VVV. Nilis moest afgelopen zomer vertrekken uit Venlo omdat zijn contract niet werd verlengd.
Nilis sprak enkele maanden geleden zijn verbazing uit dat het voor hem zo moeilijk is om in België aan een baan te komen. "Dat ontgoochelt me, ik ben daar eerlijk in. Ik wil werken en belangrijk zijn voor een team. Misschien denkt men in België dat er geen behoefte is aan een specifieke spitsentrainer in de technische staf van een club."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
31 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
31 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
6 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
20 uur geleden