Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikki Haley vraagt na bedreigingen om beveiliging geheime dienst

Nikki Haley vraagt na bedreigingen om beveiliging geheime dienst

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidate Nikki Haley heeft de geheime dienst om beveiliging gevraagd, schrijven onder meer The New York Times en CNN. Ze zou, als enige overgebleven Republikein die het opneemt tegen Donald Trump, te maken hebben met een toenemend aantal bedreigingen.

Het team van Haley zegt niet om wat voor soort dreigingen het gaat of hoeveel het er zijn. In de laatste maanden waren er volgens Amerikaanse media zeker twee zogenoemde 'swatting calls' bij het huis van Haley, valse meldingen van een bloedbad waardoor de politie massaal kwam uitrukken. Haley noemde die incidenten "traumatisch".

The New York Times schrijft dat aanhangers van Trump erom bekend staan politieke tegenstanders van de oud-president aan te vallen met racistische berichten, doodsbedreigingen of zulke swatting calls. Maar mogelijk zouden de dreigingen ook te maken kunnen hebben met haar werk in Iran toen ze nog ambassadeur bij de Verenigde Naties was.

Obama

"Het zal mij er niet van weerhouden te doen wat ik moet doen", zegt Haley tegen The Wall Street Journal. De afgelopen weken leek ze op campagnebijeenkomsten al extra beveiliging bij zich te hebben.

Presidentskandidaten krijgen vaker bescherming van de geheime dienst, zoals Barack Obama in 2007. De onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy heeft de beveiliging ook aangevraagd, maar niet gekregen

Meer uit Buitenland

Suriname neemt afscheid van oud-president Santokhi

PARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.

21 minuten geleden
Iran noemt tol op Straat van Hormuz als voorwaarde voor vrede

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.

26 minuten geleden
Turkije meldt dode en gewonden na schietpartij consulaat Israël

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.

30 minuten geleden
Media: doden door schietincident bij consulaat Israël in Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.

1 uur geleden
Vicepresident Vance in Hongarije in aanloop naar verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.

1 uur geleden
Gelekt verslag: 'muis' Orbán bood Poetin steun aan

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Nieuw onderzoek naar opgepakte rivaal Turkse president Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.

3 uur geleden