Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikki Haley vraagt na bedreigingen om beveiliging geheime dienst

Nikki Haley vraagt na bedreigingen om beveiliging geheime dienst

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidate Nikki Haley heeft de geheime dienst om beveiliging gevraagd, schrijven onder meer The New York Times en CNN. Ze zou, als enige overgebleven Republikein die het opneemt tegen Donald Trump, te maken hebben met een toenemend aantal bedreigingen.

Het team van Haley zegt niet om wat voor soort dreigingen het gaat of hoeveel het er zijn. In de laatste maanden waren er volgens Amerikaanse media zeker twee zogenoemde 'swatting calls' bij het huis van Haley, valse meldingen van een bloedbad waardoor de politie massaal kwam uitrukken. Haley noemde die incidenten "traumatisch".

The New York Times schrijft dat aanhangers van Trump erom bekend staan politieke tegenstanders van de oud-president aan te vallen met racistische berichten, doodsbedreigingen of zulke swatting calls. Maar mogelijk zouden de dreigingen ook te maken kunnen hebben met haar werk in Iran toen ze nog ambassadeur bij de Verenigde Naties was.

Obama

"Het zal mij er niet van weerhouden te doen wat ik moet doen", zegt Haley tegen The Wall Street Journal. De afgelopen weken leek ze op campagnebijeenkomsten al extra beveiliging bij zich te hebben.

Presidentskandidaten krijgen vaker bescherming van de geheime dienst, zoals Barack Obama in 2007. De onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy heeft de beveiliging ook aangevraagd, maar niet gekregen

Meer uit Buitenland

Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Zeker tien mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

7 minuten geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

15 minuten geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

1 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

3 uur geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

8 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

9 uur geleden