Nikki Haley vraagt na bedreigingen om beveiliging geheime dienst
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidate Nikki Haley heeft de geheime dienst om beveiliging gevraagd, schrijven onder meer The New York Times en CNN. Ze zou, als enige overgebleven Republikein die het opneemt tegen Donald Trump, te maken hebben met een toenemend aantal bedreigingen.
Het team van Haley zegt niet om wat voor soort dreigingen het gaat of hoeveel het er zijn. In de laatste maanden waren er volgens Amerikaanse media zeker twee zogenoemde 'swatting calls' bij het huis van Haley, valse meldingen van een bloedbad waardoor de politie massaal kwam uitrukken. Haley noemde die incidenten "traumatisch".
The New York Times schrijft dat aanhangers van Trump erom bekend staan politieke tegenstanders van de oud-president aan te vallen met racistische berichten, doodsbedreigingen of zulke swatting calls. Maar mogelijk zouden de dreigingen ook te maken kunnen hebben met haar werk in Iran toen ze nog ambassadeur bij de Verenigde Naties was.
Obama
"Het zal mij er niet van weerhouden te doen wat ik moet doen", zegt Haley tegen The Wall Street Journal. De afgelopen weken leek ze op campagnebijeenkomsten al extra beveiliging bij zich te hebben.
Presidentskandidaten krijgen vaker bescherming van de geheime dienst, zoals Barack Obama in 2007. De onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy heeft de beveiliging ook aangevraagd, maar niet gekregen
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
4 uur geleden