Nikki Haley vraagt na bedreigingen om beveiliging geheime dienst
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidate Nikki Haley heeft de geheime dienst om beveiliging gevraagd, schrijven onder meer The New York Times en CNN. Ze zou, als enige overgebleven Republikein die het opneemt tegen Donald Trump, te maken hebben met een toenemend aantal bedreigingen.
Het team van Haley zegt niet om wat voor soort dreigingen het gaat of hoeveel het er zijn. In de laatste maanden waren er volgens Amerikaanse media zeker twee zogenoemde 'swatting calls' bij het huis van Haley, valse meldingen van een bloedbad waardoor de politie massaal kwam uitrukken. Haley noemde die incidenten "traumatisch".
The New York Times schrijft dat aanhangers van Trump erom bekend staan politieke tegenstanders van de oud-president aan te vallen met racistische berichten, doodsbedreigingen of zulke swatting calls. Maar mogelijk zouden de dreigingen ook te maken kunnen hebben met haar werk in Iran toen ze nog ambassadeur bij de Verenigde Naties was.
Obama
"Het zal mij er niet van weerhouden te doen wat ik moet doen", zegt Haley tegen The Wall Street Journal. De afgelopen weken leek ze op campagnebijeenkomsten al extra beveiliging bij zich te hebben.
Presidentskandidaten krijgen vaker bescherming van de geheime dienst, zoals Barack Obama in 2007. De onafhankelijke kandidaat Robert F. Kennedy heeft de beveiliging ook aangevraagd, maar niet gekregen
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
3 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
5 uur geleden