Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikki Haley verrassend toch op Republikeinse partijconventie

Nikki Haley verrassend toch op Republikeinse partijconventie

MILWAUKEE (ANP) - De Republikeinse politica Nikki Haley gaat toch spreken op de Republikeinse partijconventie die maandag van start gaat, melden verschillende Amerikaanse media. De voormalige rivale van Donald Trump in de voorverkiezingen stond niet op de sprekerslijst, maar na de mislukte moordaanslag op Trump zouden de Republikeinen eenheid willen tonen.

Onder andere The Wall Street Journal meldt het nieuws. Haley, oud-gouverneur van South Carolina, werd eerst niet uitgenodigd voor de conventie. Maar na de schietpartij van zaterdag roepen de Republikeinen op tot eenheid en het beeld van Haleys aanwezigheid op de conventie zou dat ondersteunen, aldus de krant.

Tijdens de voorverkiezingen vielen Haley en Trump elkaar soms hard aan. Haley, die diende als VN-ambassadeur in de regering-Trump, was de laatste tegenstander van Trump binnen de Republikeinse partij. Na een aantal nederlagen in de voorverkiezingen vroeg ze haar gedelegeerden uiteindelijk voor Trump te stemmen tijdens de conventie.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden.

5 minuten geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

44 minuten geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

1 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

2 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

4 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

6 uur geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

10 uur geleden