Nikki Haley schrijft 'maak ze af' op Israëlische granaat
TEL AVIV (ANP) - De voormalige Amerikaanse presidentskandidate Nikki Haley is gefotografeerd terwijl ze 'Finish Them' (maak ze af) schreef op een granaat van de Israëlische luchtmacht. De Republikeinse politica is op bezoek in Israël.
De foto werd dinsdag op X geplaatst door Danny Danon, lid van het Israëlische parlement en voormalig ambassadeur bij de Verenigde Naties, die Haley vergezelde tijdens een tour door het noorden van Israël. De foto toont een knielende Haley die met een paarse markeerstift 'Finish Them' op een granaat schrijft. "Dit is wat mijn vriend, de voormalige ambassadeur Nikki Haley, schreef", postte Danon op X.
Over de aanval van Hamas op Israël van 7 oktober zei Haley tegen de krant The Times of Israel dat die "werd georkestreerd door Iran, met hulp van Russische inlichtingendiensten en gesteund door geld uit China. Ontken dat niet."
De 52-jarige Haley was ambassadeur bij de VN namens de Verenigde Staten toen Donald Trump president was (2017-2021). Haar ambtstermijn bij de VN viel deels samen met die van Danon. Haley was kandidaat voor de Republikeinse presidentsnominatie van 2024, totdat ze zich in maart terugtrok. Vorige week zei ze dat ze in november op Trump zal stemmen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.
4 uur geledenHULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.
5 uur geleden