Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zet winstreeks voort

Nikkei zet winstreeks voort

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag opnieuw met winst gesloten. Het was de vierde winstbeurt op rij. De hoop op een spoedig handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China bleef de stemming ondersteunen. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de onderhandelingen zich in de eindfase bevinden en dat een handelsdeal tussen beide landen een kwestie van tijd is.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent hoger op 23.437,77 punten. Speculatie op meer fiscale stimuleringsmaatregelen van de Japanse overheid om de vertraagde economische groei aan te jagen bood eveneens steun aan de beurshandel. De maker van chipapparatuur Screen Holdings en motorenfabrikant Yamaha behoorden tot de sterkste stijgers met winsten van 4,6 procent en 2,5 procent. De Japanse bank Shinsei Bank zakte 1,5 procent en stond daarmee in de staartgroep.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds vlak. Een aanhoudende daling van de winst van Chinese industriële bedrijven in oktober zorgde daarbij voor enige koersdruk. De winst van de industriële sector nam vorige maand met 9,9 procent af. Dat was de sterkste daling sinds 2011.

In Hongkong ging de Hang Seng-index 0,1 procent omlaag. Alibaba won bijna 4 procent na de succesvolle beursgang van het Chinese webwinkelbedrijf in Hongkong een dag eerder. De Kospi in Seoul steeg 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney sloot met een winst van 0,9 procent.

Meer uit Financieel

Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg. Het bedrijf is een belangrijke toeleverancier van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

28 minuten geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

1 uur geleden
Concerten Harry Styles wakkerden inflatie in Nederland aan

AMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.

1 uur geleden
Kremlin: dieseldeal met VS opent deur naar verdere samenwerking

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.

1 uur geleden
Europese lening van 150 miljoen euro voor bodemonderzoeker Fugro

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.

2 uur geleden
ASML wil niet de bottleneck in chipketen worden, zegt Dassen

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.

2 uur geleden
Brussel stelt regels voor energie-import uit om naderende winter

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.

2 uur geleden