Nikkei zet winstreeks voort
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag opnieuw met winst gesloten. Het was de vierde winstbeurt op rij. De hoop op een spoedig handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China bleef de stemming ondersteunen. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de onderhandelingen zich in de eindfase bevinden en dat een handelsdeal tussen beide landen een kwestie van tijd is.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent hoger op 23.437,77 punten. Speculatie op meer fiscale stimuleringsmaatregelen van de Japanse overheid om de vertraagde economische groei aan te jagen bood eveneens steun aan de beurshandel. De maker van chipapparatuur Screen Holdings en motorenfabrikant Yamaha behoorden tot de sterkste stijgers met winsten van 4,6 procent en 2,5 procent. De Japanse bank Shinsei Bank zakte 1,5 procent en stond daarmee in de staartgroep.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds vlak. Een aanhoudende daling van de winst van Chinese industriële bedrijven in oktober zorgde daarbij voor enige koersdruk. De winst van de industriële sector nam vorige maand met 9,9 procent af. Dat was de sterkste daling sinds 2011.
In Hongkong ging de Hang Seng-index 0,1 procent omlaag. Alibaba won bijna 4 procent na de succesvolle beursgang van het Chinese webwinkelbedrijf in Hongkong een dag eerder. De Kospi in Seoul steeg 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney sloot met een winst van 0,9 procent.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
7 uur geleden