Nikkei zet verliesreeks voort
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers namen geen risico's vanwege de onzekerheden rond het brexitoverleg en de onderhandelingen over een extra coronasteunpakket in de Verenigde Staten. Een recordstijging van het aantal coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad Tokio zorgde eveneens voor terughoudendheid.
De Britse premier Boris Johnson waarschuwde dat er een "grote kans" is dat onderhandelingen tussen Londen en Brussel over een handelsverdrag mislukken. In de VS liet de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi weten dat de discussies over extra stimuleringsmaatregelen voor de Amerikaanse economie tot de kerstdagen kunnen voortslepen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,4 procent lager het weekeinde in op 26.652,52 punten. Het was de vijfde verliesbeurt in de afgelopen zes handelsdagen. Nintendo dikte 2,3 procent aan. De computerspelletjesmaker profiteerde van de vrees dat het oplopende aantal coronabesmettingen in Japan zal leiden tot strengere maatregelen, waardoor mensen meer thuis moeten zitten.
SoftBank verloor 4,7 procent. Beleggers namen wat winst na de recente sterke opmars van het aandeel. De Japanse techinvesteerder profiteerde deze week van de succesvolle beursgang van de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash, waarin het een groot belang heeft. Ook berichten dat het bestuur eigen aandelen wil terugkopen om het bedrijf van de beurs te halen werden positief ontvangen.
De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,5 procent. De Kospi in Seoul steeg 1 procent, dankzij een sterke stijging van de Zuid-Koreaanse export in de eerste tien dagen van december. De Australische All Ordinaries in Sydney zakte 0,6 procent.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
16 uur geleden