Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt verder weg door zorgen over Omikron-variant

Nikkei zakt verder weg door zorgen over Omikron-variant

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio verloor dinsdag weer terrein nadat er in de voorgaande dagen ook al sprake was van een koersval. Beleggers maken zich zorgen over de ontwikkelingen rond de nieuwe Omikron-variant van het coronavirus. De topman van vaccinmaker Moderna heeft gezegd dat het maanden kan duren voordat er genoeg coronavaccins zijn die werken tegen de nieuwe variant.

De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent lager op 27.821,76 punten. Maandag leverde de Japanse beurs ook al 1,6 procent in en afgelopen vrijdag 2,5 procent. Autofabrikanten Nissan en Mitsubishi verloren tot 4 procent. Techinvesteerder SoftBank zakte 3 procent. Cameramaker Nikon won ruim 3 procent na publicatie van voorlopige resultaten.

De productie van Japanse fabrieken is in oktober voor het eerst in maanden gestegen. Dat kan betekenen dat bedrijven weer makkelijker onderdelen kunnen krijgen nadat ze een tijd te kampen hadden met problemen in de toeleveringsketen. De toename van de productie was wel lager dan waar analisten op hadden gerekend.

Energietekorten

De productie in Chinese fabrieken is licht toegenomen in november en daar hadden analisten in doorsnee niet op gerekend. De energietekorten, die de fabrieksproductie in september en oktober nog onder druk zetten, namen ook in de loop van de maand af doordat de kolenproducenten hun productie opvoerden. In november stijgt de productie meestal in China doordat er wat meer werkdagen zijn dan in oktober, waarin de meeste Chinezen een week vrij hebben.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte ruim 2 procent. De Chinese maaltijdbezorger Meituan verloor 5 procent nadat het maandag ook al flink zakte. Het bedrijf maakte vorige week bekend het afgelopen kwartaal het grootste verlies in drie jaar tijd te hebben geboekt. Daarnaast verlaagde Meituan de verwachtingen. Budweiser Brewing Company APAC, de Aziatische dochter van biergigant AB InBev, was een van de grootste dalers in Hongkong met een min van 3,5 procent.

Suncity Group raakte in één dag 42 procent van zijn beurswaarde kwijt. Topman Alvin Chau werd vorige week gearresteerd vanwege illegale gokactiviteiten. Suncity heeft al laten weten dat Chau zal opstappen. Ook andere casinobedrijven met een notering in Hongkong daalden, zoals Wynn Macau, Sands China en SJM Holdings.

Meer uit Financieel

ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen zal krijgen.

9 minuten geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

37 minuten geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

48 minuten geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

6 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

10 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

12 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

15 uur geleden