Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt verder weg door zorgen over Omikron-variant

Nikkei zakt verder weg door zorgen over Omikron-variant

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio verloor dinsdag weer terrein nadat er in de voorgaande dagen ook al sprake was van een koersval. Beleggers maken zich zorgen over de ontwikkelingen rond de nieuwe Omikron-variant van het coronavirus. De topman van vaccinmaker Moderna heeft gezegd dat het maanden kan duren voordat er genoeg coronavaccins zijn die werken tegen de nieuwe variant.

De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent lager op 27.821,76 punten. Maandag leverde de Japanse beurs ook al 1,6 procent in en afgelopen vrijdag 2,5 procent. Autofabrikanten Nissan en Mitsubishi verloren tot 4 procent. Techinvesteerder SoftBank zakte 3 procent. Cameramaker Nikon won ruim 3 procent na publicatie van voorlopige resultaten.

De productie van Japanse fabrieken is in oktober voor het eerst in maanden gestegen. Dat kan betekenen dat bedrijven weer makkelijker onderdelen kunnen krijgen nadat ze een tijd te kampen hadden met problemen in de toeleveringsketen. De toename van de productie was wel lager dan waar analisten op hadden gerekend.

Energietekorten

De productie in Chinese fabrieken is licht toegenomen in november en daar hadden analisten in doorsnee niet op gerekend. De energietekorten, die de fabrieksproductie in september en oktober nog onder druk zetten, namen ook in de loop van de maand af doordat de kolenproducenten hun productie opvoerden. In november stijgt de productie meestal in China doordat er wat meer werkdagen zijn dan in oktober, waarin de meeste Chinezen een week vrij hebben.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte ruim 2 procent. De Chinese maaltijdbezorger Meituan verloor 5 procent nadat het maandag ook al flink zakte. Het bedrijf maakte vorige week bekend het afgelopen kwartaal het grootste verlies in drie jaar tijd te hebben geboekt. Daarnaast verlaagde Meituan de verwachtingen. Budweiser Brewing Company APAC, de Aziatische dochter van biergigant AB InBev, was een van de grootste dalers in Hongkong met een min van 3,5 procent.

Suncity Group raakte in één dag 42 procent van zijn beurswaarde kwijt. Topman Alvin Chau werd vorige week gearresteerd vanwege illegale gokactiviteiten. Suncity heeft al laten weten dat Chau zal opstappen. Ook andere casinobedrijven met een notering in Hongkong daalden, zoals Wynn Macau, Sands China en SJM Holdings.

Meer uit Financieel

Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

53 minuten geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

1 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

1 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

2 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

2 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

3 uur geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

3 uur geleden