Nikkei zakt ondanks steunmaatregelen Bank of Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met verlies gesloten na een schommelende handelssessie. Beleggers verwerkten de extra steunmaatregelen van de Bank of Japan (BoJ) om de economische impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. De Amerikaanse centrale bank kwam zondag al met een verrassende nieuwe renteverlaging en kondigde aan het opkoopprogramma voor obligaties te herstarten om de grootste economie ter wereld te ondersteunen. Ook de centrale bank van Nieuw-Zeeland schroefde het rentetarief terug.
De toonaangevende Nikkei in Tokio veerde kortstondig op na het besluit van de Bank of Japan maar eindigde uiteindelijk 2,5 procent lager op 17.002,04 punten. Vrijdag zakte de Japanse hoofdindex al ruim 6 procent tot het laagste niveau sinds november 2016. De Japanse centrale bank liet na een noodvergadering weten het monetaire beleid verder te verruimen. Zo gaat de BoJ meer risicovolle activa als indextrackers (ETF's) en bedrijfsobligaties opkopen om de markten te ondersteunen. De centrale bank verklaarde tevens niet te zullen aarzelen om meer stimuleringsmaatregelen te nemen.
Ook de andere Aziatische beurzen lieten verliezen zien. In China, waar het aantal besmettingsgevallen verder afvlakt, noteerde de beursgraadmeter in Shanghai tussentijds 2,4 procent in de min. De Chinese centrale bank versoepelde afgelopen vrijdag al het beleid voor banken om zo de economie te helpen tegen de schadelijke impact van het coronavirus. Door die stap hoeven banken minder kapitaalreserves aan te houden en kunnen ze meer uitlenen aan bedrijven in China die geraakt worden door de uitbraak.
De Hang Seng-index in Hongkong daalde 3,6 procent. De Kospi in Seoul verloor 2,8 procent. In Zuid-Korea is het aantal nieuwe besmettingen met het coronavirus stabiel gebleven. De afgelopen 24 uur bleken 74 inwoners geïnfecteerd. Een dag eerder waren dat er 76. De Australische beurs was een negatieve uitschieter. De All Ordinaries in Sydney ging met een zwaar verlies van 9,7 procent de dag uit. Vooral de Australische banken lieten flinke koersverliezen zien.
Meer uit Financieel
VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.
59 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De resultaten van Royal Cosun, het moederbedrijf van suikerproducent Cosun Beet Company en fritesmaker Aviko, stonden in 2025 flink onder druk door een sterke verslechtering van de Europese suikermarkt. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een "uitzonderlijk goede" bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Greenpeace is niet te spreken over de verwachte stijging van het aantal reizigers op Schiphol. "We zijn teleurgesteld dat het aantal passagiers op Schiphol naar verwachting zo hoog ligt", reageert Wouter Lemm van Greenpeace Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag licht op na het zware koersverlies een dag eerder. Heijmans werd hoger gezet na goed ontvangen jaarresultaten van de bouwer. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij sterke resultaten en vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Applied Materials.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft zijn winst vorig jaar flink opgevoerd. Dat is echter vooral te danken aan incidentele posten. Volgens topman Roland Boekhout zit het financiële concern, dat voorheen bekendstond als de Volksbank, nog altijd in een overgangsfase. Hij verwacht later dit jaar klaar te zijn met de grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. In de loop van 2027 wil de staatsbank ook dossiers als anti-witwascontroles en risicobeheer volledig op orde hebben.
3 uur geleden