Nikkei zakt ondanks steun centrale banken
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw met verlies gesloten. De steunmaatregelen van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Australische centrale bank, en de hoop dat de Bank of Japan (BoJ) de markt blijft ondersteunen met agressieve aankopen van indextrackers zorgden eerder op de dag nog voor een kortstondige opleving, maar konden de zorgen over de economische impact van de coronapandemie niet wegnemen. De andere Aziatische beurzen lieten ook flinke minnen zien.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 1 procent lager de dag uit op 16.552,83 punten. Eerder op de dag stond de Japanse index nog ruim 2 procent in de plus. De Japanse techinvesteerder SoftBank (min ruim 17 procent) ging in de uitverkoop door de zorgen over zijn omvangrijke investeringen in startup-bedrijven.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong leverde ruim 3 procent in. In Seoul raakte de Kospi 7,9 procent kwijt. De handel op de Zuid-Koreaanse beurs werd eerder op de dag voor twintig minuten stilgelegd na een koersval van 8 procent.
De All Ordinaries in Sydney eindigde met een verlies van 3,4 procent. De Australische centrale bank kondigde een omvangrijk pakket van steunmaatregelen aan, inclusief een renteverlaging tot 0,25 procent, om de economische gevolgen van de virusuitbraak te verzachten. In de Filipijnen, waar de beurs eerder deze week werd gesloten vanwege het coronavirus, kelderde de hoofdindex 12 procent na hervatting van de aandelenhandel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.
13 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.
3 uur geleden