Nikkei zakt na raketaanval Iran
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevig verlies gesloten. De geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran namen verder toe na een Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. Iran heeft wraak gezworen voor de Amerikaanse luchtaanval afgelopen week, waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood.
De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent in de min op 23.204,76 punten. Een dag eerder liet de Japanse hoofdindex nog een herstel zien van 1,6 procent. Bij de bedrijven verloren zwaargewichten als retailbedrijf Fast Retailing en robotmaker Fanuc respectievelijk 1,9 en 2,1 procent. Het Japanse oliebedrijf Inpex won 0,3 procent dankzij de hogere olieprijzen.
De Chinese beurzen verloren eveneens terrein. De beursgraadmeter in Shanghai raakte tussentijds 1,2 procent kwijt en de Hang Seng-index in Hongkong leverde een zelfde percentage in. De Kospi in Seoul verloor eveneens 1,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney ging 0,1 procent lager de dag uit.
Meer uit Financieel
ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
3 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
3 uur geleden