Nikkei zakt na koersval Wall Street
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag lager gesloten. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten forse dalingen zien. De koersval op Wall Street zorgde voor een negatieve stemming op de beursvloeren. Vooral de sterk gestegen technologieaandelen werden van de hand gedaan na het grote verlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Verder werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag wordt vrijgegeven.
De Nikkei in Tokio ging met een min van 1,1 procent het weekeinde in op 23.205,43 punten. De Japanse hoofdindex won desondanks deze week 1,4 procent. De Japanse chipbedrijven Alps Alpine en Tokyo Electron zakten 4 procent en 2,7 procent, na de min van bijna 6 procent van de Philadelphia chip-index, de Amerikaanse graadmeter van de chipsector. Telecomonderneming en techinvesteerder SoftBank verloor 3,2 procent. Murata Manufacturing, een toeleverancier van Apple, daalde ruim 1 procent, na de koersval van 8 procent van de Amerikaanse iPhone-maker.
In Shanghai noteerde de hoofdgraadmeter tussentijds 1,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong leverde 1,5 procent in. De Chinese techreuzen Alibaba en Tencent daalden 4 en 2 procent. De Kospi in Seoul verloor 1,3 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney raakte 3,1 procent kwijt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
26 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
3 uur geleden