Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt na koersval Wall Street

Nikkei zakt na koersval Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag lager gesloten. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten forse dalingen zien. De koersval op Wall Street zorgde voor een negatieve stemming op de beursvloeren. Vooral de sterk gestegen technologieaandelen werden van de hand gedaan na het grote verlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Verder werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag wordt vrijgegeven.

De Nikkei in Tokio ging met een min van 1,1 procent het weekeinde in op 23.205,43 punten. De Japanse hoofdindex won desondanks deze week 1,4 procent. De Japanse chipbedrijven Alps Alpine en Tokyo Electron zakten 4 procent en 2,7 procent, na de min van bijna 6 procent van de Philadelphia chip-index, de Amerikaanse graadmeter van de chipsector. Telecomonderneming en techinvesteerder SoftBank verloor 3,2 procent. Murata Manufacturing, een toeleverancier van Apple, daalde ruim 1 procent, na de koersval van 8 procent van de Amerikaanse iPhone-maker.

In Shanghai noteerde de hoofdgraadmeter tussentijds 1,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong leverde 1,5 procent in. De Chinese techreuzen Alibaba en Tencent daalden 4 en 2 procent. De Kospi in Seoul verloor 1,3 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney raakte 3,1 procent kwijt.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

58 minuten geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

3 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

4 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

6 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

7 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

8 uur geleden