Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt door waarschuwing Apple

Nikkei zakt door waarschuwing Apple

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag met een flink verlies gesloten. De zorgen over de impact van het nieuwe coronavirus in China laaiden weer op door een omzetwaarschuwing van Apple. De Amerikaanse techgigant verwacht dat de vraag naar iPhones in China zal worden geraakt door de virusuitbraak. Ook duurt het volgens Apple langer dan verwacht voordat de situatie in het land weer is genormaliseerd en heeft het bedrijf last van verstoringen in de toeleveringsketen.

De Nikkei in Tokio eindigde 1,4 procent lager op 23.193,80 punten. De Japanse toeleveranciers van Apple werden van de hand gedaan. Murata Manufacturing en Taiyo Yuden zakten respectievelijk 3,4 en 5,7 procent. Ook de andere Aziatische toeleveringsbedrijven van de iPhone-maker gingen omlaag. In Hongkong verloor Sunny Optical 4,8 procent en in Taiwan daalde Hon Hai Precision Industry, de grootste leverancier van Apple, 0,6 procent.

Ook de chipbedrijven stonden onder druk na berichten dat de Amerikaanse regering de verschepingen van chips aan het Chinese technologieconcern Huawei door chipmakers als TSMC wil blokkeren. De Japanse makers van chipapparatuur Tokyo Electron en Advantest zakten 4,8 en 5,8 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. In Hongkong daalde de Hang Seng-index 1,3 procent. De Britse bank HSBC, die ook een notering heeft in Hongkong, verloor 2,3 procent na tegenvallende jaarcijfers. De Kospi in Seoul raakte 1,4 procent kwijt. De Zuid-Koreaanse chipmakers SK Hynix en Samsung leverden tot 2,4 procent in. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,2 procent lager. Mijnbouwreus BHP won 0,8 procent na publicatie van de resultaten.

Meer uit Financieel

Meer omzet en winst Starbucks, resultaten herstelplan zichtbaar

SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.

43 minuten geleden
Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

1 uur geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

1 uur geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

3 uur geleden
Universal Music Group verdient meer aan abonnementen

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.

3 uur geleden
Commissarissen Audi extra bijeen over optreden topman bij Trump

INGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Waakhond VS sluit Chinese laboratoria uit van testen elektronica

WASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.

4 uur geleden