Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei zakt door coronazorgen en hint afbouw steun Fed

Nikkei zakt door coronazorgen en hint afbouw steun Fed

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag lager gesloten. Een recordaantal coronabesmettingen in Japan wakkerde de vrees aan voor een vertraging van het economische herstel. Ook reageerden beleggers op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve (Fed). Uit de aantekeningen bleek dat het tempo van het omvangrijke opkoopprogramma van obligaties door de Amerikaanse centrale bank dit jaar mogelijk al omlaag kan.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde met een verlies van 1,1 procent op 27.281,17 punten. Toyota zakte meer dan 4 procent. Volgens zakenkrant Nikkei gaat de autofabrikant de productie in september met 40 procent verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Olieproducent Inpex verloor 3 procent door de lagere olieprijzen. Ook de staalproducenten werden lager gezet door de zorgen over een afnemende vraag.

Chipbedrijven als Screen Holdings en Advantest stonden eveneens in de staartgroep met verliezen tot 6 procent. De coronavrees zorgde wel voor winsten bij de farmaceuten. Chugai Pharmaceutical dikte ruim 4 procent aan. De Japanse onlinebroker en eigenaar van een cryptobeurs Monex kelderde dik 8 procent. De koersval volgde op berichten dat Coinbase, het grootste Amerikaanse handelsplatform voor digitale munten, zijn diensten wil aanbieden in Japan.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong raakte 1,5 procent kwijt. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba zakte bijna 4 procent en bereikte het laagste niveau ooit door de aanhoudende zorgen over de strengere regelgeving in de Chinese techsector. Internetbedrijf Tencent, dat woensdag nabeurs met cijfers kwam, hield het verlies beperkt tot 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,4 procent. De grote mijnbouwers Rio Tinto en BHP zakten ruim 5 procent door een scherpe daling van de prijzen van ijzererts.

Meer uit Financieel

Olieprijzen dalen fors door hoop op doorbraak in deal VS met Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.

27 minuten geleden
ACM: makkelijker voor consument om telecomabonnement op te zeggen

DEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.

38 minuten geleden
Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

2 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.

2 uur geleden
Hotels in WK-speelsteden VS kampen met tegenvallende vraag

WASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.

2 uur geleden
AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

3 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

3 uur geleden