Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei wacht op brexitdeal en steunpakket VS

Nikkei wacht op brexitdeal en steunpakket VS

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag licht lager geëindigd. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de uitkomsten van het brexitoverleg en een akkoord in het Amerikaanse Congres over een nieuw coronasteunpakket. Extra stimuleringsmaatregelen van de Japanse overheid hielden het verlies beperkt. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een verdeeld beeld zien.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een min van 0,3 procent op 26.467,08 punten. De Japanse premier Yoshihide Suga liet weten omgerekend zo'n 585 miljard euro extra uit te trekken om de economie door de coronacrisis te loodsen. Waterstofbedrijf Iwatani dikte ruim 10 procent aan, na berichten dat de Japanse overheid het gebruik van waterstof verder wil uitbreiden om aan de uitstootdoelstellingen te voldoen. De Japanse technologiebedrijven waren eveneens in trek dankzij de nieuwe recordstand van de Amerikaanse techbeurs Nasdaq. Computerspelmaker Nintendo kreeg er 1,1 procent bij en de Japanse fabrikant van elektronische componenten Murata Manufacturing steeg 0,5 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds een fractie hoger en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. JD Health maakte een succesvol beursdebuut in Hongkong. Het aandeel van de gezondheidstak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com werd ruim 50 procent meer waard. Het was de grootste beursgang in Hongkong dit jaar. De Kospi in Seoul zakte 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

54 minuten geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

3 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

5 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

16 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden