Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei wacht op brexitdeal en steunpakket VS

Nikkei wacht op brexitdeal en steunpakket VS

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag licht lager geëindigd. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de uitkomsten van het brexitoverleg en een akkoord in het Amerikaanse Congres over een nieuw coronasteunpakket. Extra stimuleringsmaatregelen van de Japanse overheid hielden het verlies beperkt. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een verdeeld beeld zien.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een min van 0,3 procent op 26.467,08 punten. De Japanse premier Yoshihide Suga liet weten omgerekend zo'n 585 miljard euro extra uit te trekken om de economie door de coronacrisis te loodsen. Waterstofbedrijf Iwatani dikte ruim 10 procent aan, na berichten dat de Japanse overheid het gebruik van waterstof verder wil uitbreiden om aan de uitstootdoelstellingen te voldoen. De Japanse technologiebedrijven waren eveneens in trek dankzij de nieuwe recordstand van de Amerikaanse techbeurs Nasdaq. Computerspelmaker Nintendo kreeg er 1,1 procent bij en de Japanse fabrikant van elektronische componenten Murata Manufacturing steeg 0,5 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds een fractie hoger en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. JD Health maakte een succesvol beursdebuut in Hongkong. Het aandeel van de gezondheidstak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com werd ruim 50 procent meer waard. Het was de grootste beursgang in Hongkong dit jaar. De Kospi in Seoul zakte 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

4 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

4 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

7 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

8 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

9 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

10 uur geleden