Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei veert op na virusvrees

Nikkei veert op na virusvrees

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan veerde woensdag wat op na de eerdere verliezen die werden veroorzaakt door de vrees voor het nieuwe coronavirus in China. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street. In Hongkong, waar beleggers terugkeerden na de viering van het Chinees Nieuwjaar, ging de beurs wel onderuit.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent hoger op 23.379,40 punten. Vooral de Japanse transportbedrijven waren in trek na de recente koersverliezen in de sector. Nippon Yusen KK dikte 3,2 procent aan. Volgens zakenkrant Nikkei heeft het grootste transportbedrijf van Japan de winst in het afgelopen kwartaal zien stijgen tot het hoogste niveau in drie jaar.

Unizo Holdings steeg 6,6 procent. Het Amerikaanse investeringsbedrijf Blackstone verhoogde zijn bod op de Japanse hotelketen tot 1,75 miljard dollar. Het nieuwe bod van Blackstone ligt boven het concurrerende bod van de Amerikaanse investeerder Lone Star.

Hongkong

De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 2,6 procent kwijt. Het aantal doden in China door het coronavirus is gestegen naar meer dan 130. Het aantal besmettingen is opgelopen tot ongeveer 6000 mensen. Vooral Chinese bedrijven in de toeristische sector stonden onder druk. De luchtvaartmaatschappijen China Eastern Airlines en China Southern Airlines zakten elk ruim 4 procent. Casinobedrijf Wynn Macau verloor bijna 5 procent.

In Seoul steeg de Kospi 0,6 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney sloot 0,5 procent in de plus. De beurzen in Shanghai en Shenzhen zijn nog altijd gesloten vanwege het Chinees Nieuwjaar. De Chinese financiële markten zouden aanvankelijk komende vrijdag weer opengaan, maar zullen vanwege de uitbraak van het coronavirus nu pas op maandag 3 februari de deuren openen.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

3 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

5 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

7 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

8 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

10 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden