Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei veert op dankzij Trump

Nikkei veert op dankzij Trump

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs veerde donderdag stevig op na het verlies van een dag eerder. Beleggers reageerden opgelucht op de uitlatingen van president Donald Trump die verklaarde geen militaire actie te ondernemen tegen Iran na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. Een verdere escalatie van het conflict tussen Washington en Teheran lijkt daarmee te zijn voorkomen.

De Nikkei in Tokio kreeg er 2,3 procent bij en eindigde op 23.739,87 punten. Een dag eerder verloor de index nog 1,6 procent. De stemming werd gesteund door een daling van de Japanse yen, die in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien. Een goedkopere yen is goed voor de Japanse exportbedrijven. De maker van chipapparatuur Screen Holdings behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 6,1 procent. Ook techinvesteerder SoftBank (plus 4,7 procent) won terrein.

De Chinese beurzen gingen eveneens vooruit. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,8 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong klom 1,3 procent. De Kospi in Seoul steeg 1,2 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung won 2,6 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. De Australische All Ordinaries in Sydney sloot 0,8 procent hoger.

Meer uit Financieel

AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

1 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

2 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

3 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

3 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

5 uur geleden
Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

5 uur geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

6 uur geleden