Nikkei veert licht op na sterke stijging Japanse export
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio veerde donderdag licht op na de recente verliesbeurten. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwachte groei van de Japanse export. Beleggers verwerkten daarnaast de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), waaruit bleek dat de centrale bankiers voorzichtig positief zijn over het economische herstel en zich weinig zorgen maken over de oplopende inflatie. Volgens de beleidsmakers zou het dan ook gepast kunnen zijn om in de komende vergaderingen de afbouw van het omvangrijke obligatieopkoopprogramma te bespreken.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent hoger op 28.098,25 punten. De uitvoer van Japan nam in april met 38 procent toe ten opzichte van de dezelfde maand een jaar geleden. Dat was de sterkste groei sinds 2010. De opleving werd gedreven door het herstel van de economieƫn in de Verenigde Staten en China, de belangrijkste handelspartners van Japan. Vooral de export van chipapparatuur naar China nam toe. De Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest behoorden dan ook tot de sterkste stijgers in de Nikkei met winsten van ruim 2 en dik 3 procent. De staalbedrijven Nippon Steel en JFE Holdings waren de grootste dalers met verliezen van rond 5 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min na het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven voor de dertiende maand op rij ongewijzigd te houden. Het besluit was in lijn met de marktverwachtingen. In Hongkong en Zuid-Korea, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, verloren de graadmeters respectievelijk 0,6 en 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 1,3 procent dankzij een sterker dan verwachte afname van de werkloosheid in Australiƫ in april.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
9 uur geleden