Nikkei veert licht op na sterke stijging Japanse export
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio veerde donderdag licht op na de recente verliesbeurten. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwachte groei van de Japanse export. Beleggers verwerkten daarnaast de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), waaruit bleek dat de centrale bankiers voorzichtig positief zijn over het economische herstel en zich weinig zorgen maken over de oplopende inflatie. Volgens de beleidsmakers zou het dan ook gepast kunnen zijn om in de komende vergaderingen de afbouw van het omvangrijke obligatieopkoopprogramma te bespreken.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent hoger op 28.098,25 punten. De uitvoer van Japan nam in april met 38 procent toe ten opzichte van de dezelfde maand een jaar geleden. Dat was de sterkste groei sinds 2010. De opleving werd gedreven door het herstel van de economieën in de Verenigde Staten en China, de belangrijkste handelspartners van Japan. Vooral de export van chipapparatuur naar China nam toe. De Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest behoorden dan ook tot de sterkste stijgers in de Nikkei met winsten van ruim 2 en dik 3 procent. De staalbedrijven Nippon Steel en JFE Holdings waren de grootste dalers met verliezen van rond 5 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min na het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven voor de dertiende maand op rij ongewijzigd te houden. Het besluit was in lijn met de marktverwachtingen. In Hongkong en Zuid-Korea, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, verloren de graadmeters respectievelijk 0,6 en 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 1,3 procent dankzij een sterker dan verwachte afname van de werkloosheid in Australië in april.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
19 uur geleden