Nikkei toont stevig herstel
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs toonde dinsdag een stevig herstel. Beleggers schoven de zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran aan de kant en trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. De Japanse yen die in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien daalde in waarde en zorgde voor koerswinsten bij de exportbedrijven in Tokio.
De toonaangevende Nikkei sloot uiteindelijk 1,6 procent hoger op 23.575,72 punten. Een dag eerder raakte de index nog 1,9 procent kwijt. Japanse autobedrijven als Mazda, Honda en Toyota, die veel voertuigen verkopen in het buitenland, stegen tot 2,7 procent dankzij de daling van de yen. Technologieconcern Sony won 3,2 procent en bereikte het hoogste niveau in ruim achttien jaar door de hoop op sterke jaarcijfers van het bedrijf.
Ook de andere beurzen in Azië gingen vooruit. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er ook 0,5 procent bij. De Kospi in Seoul dikte 0,9 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney eindigde de dag met een winst van 1,4 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
6 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
11 uur geleden