Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei toont stevig herstel

Nikkei toont stevig herstel

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs toonde dinsdag een stevig herstel. Beleggers schoven de zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran aan de kant en trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. De Japanse yen die in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien daalde in waarde en zorgde voor koerswinsten bij de exportbedrijven in Tokio.

De toonaangevende Nikkei sloot uiteindelijk 1,6 procent hoger op 23.575,72 punten. Een dag eerder raakte de index nog 1,9 procent kwijt. Japanse autobedrijven als Mazda, Honda en Toyota, die veel voertuigen verkopen in het buitenland, stegen tot 2,7 procent dankzij de daling van de yen. Technologieconcern Sony won 3,2 procent en bereikte het hoogste niveau in ruim achttien jaar door de hoop op sterke jaarcijfers van het bedrijf.

Ook de andere beurzen in Azië gingen vooruit. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er ook 0,5 procent bij. De Kospi in Seoul dikte 0,9 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney eindigde de dag met een winst van 1,4 procent.

Meer uit Financieel

Voor miljoenen aan AI-chips ingenomen op vliegveld in Maleisië

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - Maleisië heeft een poging verijdeld om geavanceerde chips voor kunstmatige intelligentie (AI) via de belangrijkste luchthaven van het land te smokkelen, meldden douanefunctionarissen. Deze maand werden AI-chips ter waarde van 49,5 miljoen ringgit, omgerekend bijna 11 miljoen euro, in beslag genomen.

43 minuten geleden
Unilever ziet omzet groeien, maar Europese markt blijft achter

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever zag de omzet in het afgelopen kwartaal stevig groeien en presteerde naar eigen zeggen beter dan de concurrentie. De groei kwam echter vooral uit opkomende markten zoals Azië, in Europa daalde de omzet juist.

44 minuten geleden
Glasvezel KPN beschikbaar voor zes miljoen huishoudens

ROTTERDAM (ANP) - Glasvezel van KPN is sinds afgelopen kwartaal beschikbaar voor 6 miljoen huishoudens in Nederland, maakt de telecomprovider bekend. Samen met Glaspoort heeft KPN de dekking voor een betere internetverbinding uitgebreid. Bij bijna 5 miljoen huishoudens is de glasvezelverbinding ook doorgetrokken tot in de meterkast.

1 uur geleden
Flinke winsten op Aziatische beurzen door winstsprong SK Hynix

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Sterke resultaten van het grote Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix zetten de Aziatische beurzen woensdag flink hoger. De op een na grootste geheugenchipmaker ter wereld zag de winst uit bedrijfsactiviteiten afgelopen kwartaal ruim verzevenvoudigen.

1 uur geleden
Fintechbedrijf Adyen verhoogt omzet met bijna een kwart

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet behaald dan een jaar eerder door een sterke stijging van het aantal betalingen via zijn diensten. In augustus verhoogde het fintechbedrijf nog zijn omzetverwachting voor heel dit jaar na een sterke groei in de eerste jaarhelft.

1 uur geleden
Heineken ziet bierverkopen in alle markten stijgen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de bierverkopen in al zijn markten het afgelopen kwartaal zien toenemen. In Europa profiteerde de bierbrouwer van het gunstige zomerweer. De totale omzet van het concern, waaronder ook merken als Birra Moretti en Desperados vallen, klom met bijna 10 procent tot 9,6 miljard euro.

1 uur geleden
Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

11 uur geleden