Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei toont herstel na schrik over Russische invasie Oekraïne

Nikkei toont herstel na schrik over Russische invasie Oekraïne

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde vrijdag herstel na de zware koersval een dag eerder. Ook de andere Aziatische beurzen gingen overwegend vooruit. Beleggers trokken zich op aan de sterke ommekeer op Wall Street, waar eerdere forse koersverliezen werden weggewerkt en omgezet in stevige winsten.

Als reactie op de Russische invasie in Oekraïne heeft de Amerikaanse president Joe Biden nieuwe zware sancties aangekondigd. Hij wil onder meer de mogelijkheden beperken dat de Russen zaken kunnen doen in dollars. Ook Australië, Nieuw-Zeeland en Taiwan komen met sancties tegen Rusland.

Beleggers waren echter opgelucht dat Biden de Russische oliebranche min of meer spaart bij de sancties. Ook heeft de president aangekondigd meer strategische oliereserves vrij te geven om te zorgen dat de inflatie niet nog meer oploopt door het conflict. De olieprijzen gingen vrijdag verder omhoog, maar de prijstoename was minder dan op donderdag toen de prijzen tot meer dan 8 procent stegen.

Herstel

Brentolie werd 2,1 procent duurder op 101,14 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 94,57 dollar. Goud, dat in onzekere tijden als een veilige belegging wordt gezien, daalde in prijs en kostte 0,5 procent minder op 1917,30 dollar per troy ounce, of 31,1 gram.

De Nikkei in Tokio ging bijna 2 procent hoger het weekeinde in op 26.476,50 punten en maakte daarmee het verlies van een dag eerder goed. Vooral de tech- en chipbedrijven lieten een stevig herstel zien nadat de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq donderdag ruim 3 procent hoger wist te sluiten na een eerder verlies van bijna 3,5 procent. De Japanse techinvesteerder SoftBank en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron stegen ruim 5 procent.

De Kospi in Seoul klom 1,2 procent dankzij koerswinsten bij de Zuid-Koreaanse techbedrijven. De beurs in Shanghai won 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds 0,3 procent, na de koersval van 3 procent een dag eerder.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

1 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

4 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

4 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

4 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

6 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

6 uur geleden