Nikkei toont herstel na schrik over Russische invasie Oekraïne
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde vrijdag herstel na de zware koersval een dag eerder. Ook de andere Aziatische beurzen gingen overwegend vooruit. Beleggers trokken zich op aan de sterke ommekeer op Wall Street, waar eerdere forse koersverliezen werden weggewerkt en omgezet in stevige winsten.
Als reactie op de Russische invasie in Oekraïne heeft de Amerikaanse president Joe Biden nieuwe zware sancties aangekondigd. Hij wil onder meer de mogelijkheden beperken dat de Russen zaken kunnen doen in dollars. Ook Australië, Nieuw-Zeeland en Taiwan komen met sancties tegen Rusland.
Beleggers waren echter opgelucht dat Biden de Russische oliebranche min of meer spaart bij de sancties. Ook heeft de president aangekondigd meer strategische oliereserves vrij te geven om te zorgen dat de inflatie niet nog meer oploopt door het conflict. De olieprijzen gingen vrijdag verder omhoog, maar de prijstoename was minder dan op donderdag toen de prijzen tot meer dan 8 procent stegen.
Herstel
Brentolie werd 2,1 procent duurder op 101,14 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 94,57 dollar. Goud, dat in onzekere tijden als een veilige belegging wordt gezien, daalde in prijs en kostte 0,5 procent minder op 1917,30 dollar per troy ounce, of 31,1 gram.
De Nikkei in Tokio ging bijna 2 procent hoger het weekeinde in op 26.476,50 punten en maakte daarmee het verlies van een dag eerder goed. Vooral de tech- en chipbedrijven lieten een stevig herstel zien nadat de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq donderdag ruim 3 procent hoger wist te sluiten na een eerder verlies van bijna 3,5 procent. De Japanse techinvesteerder SoftBank en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron stegen ruim 5 procent.
De Kospi in Seoul klom 1,2 procent dankzij koerswinsten bij de Zuid-Koreaanse techbedrijven. De beurs in Shanghai won 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds 0,3 procent, na de koersval van 3 procent een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
9 uur geleden