Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei toont herstel na schrik over Russische invasie Oekraïne

Nikkei toont herstel na schrik over Russische invasie Oekraïne

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde vrijdag herstel na de zware koersval een dag eerder. Ook de andere Aziatische beurzen gingen overwegend vooruit. Beleggers trokken zich op aan de sterke ommekeer op Wall Street, waar eerdere forse koersverliezen werden weggewerkt en omgezet in stevige winsten.

Als reactie op de Russische invasie in Oekraïne heeft de Amerikaanse president Joe Biden nieuwe zware sancties aangekondigd. Hij wil onder meer de mogelijkheden beperken dat de Russen zaken kunnen doen in dollars. Ook Australië, Nieuw-Zeeland en Taiwan komen met sancties tegen Rusland.

Beleggers waren echter opgelucht dat Biden de Russische oliebranche min of meer spaart bij de sancties. Ook heeft de president aangekondigd meer strategische oliereserves vrij te geven om te zorgen dat de inflatie niet nog meer oploopt door het conflict. De olieprijzen gingen vrijdag verder omhoog, maar de prijstoename was minder dan op donderdag toen de prijzen tot meer dan 8 procent stegen.

Herstel

Brentolie werd 2,1 procent duurder op 101,14 dollar per vat en de prijs van Amerikaanse olie steeg 1,9 procent tot 94,57 dollar. Goud, dat in onzekere tijden als een veilige belegging wordt gezien, daalde in prijs en kostte 0,5 procent minder op 1917,30 dollar per troy ounce, of 31,1 gram.

De Nikkei in Tokio ging bijna 2 procent hoger het weekeinde in op 26.476,50 punten en maakte daarmee het verlies van een dag eerder goed. Vooral de tech- en chipbedrijven lieten een stevig herstel zien nadat de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq donderdag ruim 3 procent hoger wist te sluiten na een eerder verlies van bijna 3,5 procent. De Japanse techinvesteerder SoftBank en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron stegen ruim 5 procent.

De Kospi in Seoul klom 1,2 procent dankzij koerswinsten bij de Zuid-Koreaanse techbedrijven. De beurs in Shanghai won 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds 0,3 procent, na de koersval van 3 procent een dag eerder.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

7 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

8 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

9 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

9 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

11 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

14 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

15 uur geleden