Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei stijgt licht na steunbelofte van Fed

Nikkei stijgt licht na steunbelofte van Fed

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag met een kleine winst geëindigd. De belofte van de Federal Reserve (Fed) om de Amerikaanse economie te blijven ondersteunen stelde beleggers gerust. De Fed hield verder de rente en het lopende opkoopprogramma voor obligaties ongemoeid. De hoop op een brexitdeal in Europa en een mogelijk akkoord over een extra coronasteunpakket in de Verenigde Staten boden eveneens steun aan de handel. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan hield de winsten echter beperkt.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een plusje van 0,2 procent de dag uit op 26.806,67 punten. Levensverzekeraar Japan Post Insurance maakte een koerssprong van 9,8 procent. Volgens mediaberichten wil het bedrijf voor 2,9 miljard dollar aan eigen aandelen terugkopen van het moederbedrijf Japan Post Holdings, dat 3,4 procent steeg. Farmaceut Fujifilm Holdings zakte 3,1 procent. Persbureau Kyodo News meldde dat de Japanse overheid tot de conclusie is gekomen dat de werkzaamheid van het griepmedicijn Avigan als een behandeling voor COVID-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus, niet kan worden aangetoond.

De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen eveneens overwegend vooruit. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,3 procent. De All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,2 procent bij. De Australische werkloosheid nam in november af tot 6,8 procent, van 7 procent in oktober. De Kospi in Seoul bleef achter met een kleine min van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

20 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

20 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

20 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

20 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

23 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

1 dag geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

1 dag geleden