Nikkei stevig vooruit door afnemende spanningen Oekraïne
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging woensdag stevig vooruit na de verliesbeurt een dag eerder. De stemming werd gesteund door de afnemende spanningen rond Oekraïne nu de directe dreiging van een Russische inval in het land even lijkt te zijn geweken. Eerder zorgden de hoogoplopende spanningen tussen het Westen en Rusland nog voor onrust op de aandelenmarkten.
Ook zien de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Russische president Vladimir Poetin na urenlang overleg nog veel mogelijkheden voor een diplomatieke oplossing voor de crisis rond Oekraïne. Poetin herhaalde daarbij dat Rusland geen oorlog wil. De defensieministers van de NAVO-landen komen woensdag bijeen over het conflict met Rusland.
De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,2 procent in de plus op 27.460,40 punten. De Japanse tech- en chipbedrijven behoorden tot de sterkste stijgers na de forse koerswinst van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest wonnen rond 5 procent. Ook elders in de Aziatische regio toonden de beursgraadmeters herstel. De Kospi in Seoul boekte een tussentijdse winst van 1,9 procent en de All Ordinaries in Sydney dikte 1,1 procent aan.
De hoofdindex in Shanghai won 0,6 procent en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 1,2 procent na meevallende Chinese inflatiecijfers. Zo namen de consumentenprijzen vorige maand met 0,9 procent op jaarbasis toe. De producentenprijzen stegen in januari met 9,1 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Beide cijfers vielen lager uit dan verwacht en liggen onder de niveaus van december. De afnemende inflatie geeft de Chinese centrale bank meer ruimte om de economie te ondersteunen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
3 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
4 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
7 uur geleden