Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei stevig hoger door hoop coronamedicijn

Nikkei stevig hoger door hoop coronamedicijn

TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is maandag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden van Wall Street op vrijdag, die werden aangejaagd door bemoedigende onderzoeksresultaten van de Amerikaanse biotechnoloog Gilead van zijn medicijn remdesivir tegen het coronavirus. Ook de andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen vooruit.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 2,2 procent in de plus op 22.784,74 punten. De Japanse autobouwers behoorden tot de sterkste stijgers. Uit cijfers van de Chinese vereniging van autofabrikanten (CAAM) bleek dat de grootste automarkt ter wereld in juni met 11,6 procent is gegroeid ten opzichte van een jaar geleden. Het was de derde maand op rij van groei voor de Chinese automarkt. Mazda dikte bijna 9 procent aan en Honda en Mitsubishi stegen 5,9 en 6,2 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1,8 procent hoger ondanks zorgen aan het handelsfront. De Amerikaanse president Donald Trump noemde het onwaarschijnlijk dat de gedeeltelijke handelsdeal met China een vervolg krijgt en verklaarde dat de relatie met China ernstig geschaad is door de coronapandemie. In Hongkong klom de Hang Seng-index 1,2 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,8 procent. De All Ordinaries in Sydney won 1 procent.

Meer uit Financieel

Alle pakketjes van buiten de EU worden 3 euro duurder

BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.

1 uur geleden
Wennink: boodschap uit rapport is bij politieke partijen geland

DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.

1 uur geleden
Ondernemers verwelkomen advies Wennink en herkennen zorgen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.

1 uur geleden
Aannemers: fiscus legt bouwers naheffingen op voor zzp'ers

VEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.

2 uur geleden
Ook ov- en telecombedrijven krijgen voorrang op overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.

2 uur geleden
Industrie blij met 'gedegen en alomvattend' rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.

4 uur geleden
Vakbond: in rapport Wennink is mens productiemiddel en kostenpost

DEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.

4 uur geleden