Nikkei staakt meerdaagse winstreeks
TOKIO (ANP) - De beurs in Tokio ging donderdag wat omlaag, na vier winstdagen op rij. De koersverliezen bleven beperkt dankzij de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door een meevallend inflatiecijfer. Het gemiddelde prijspeil in de Verenigde Staten liep in juli minder hard op dan gevreesd. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank sneller dan verwacht zal beginnen met de afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld om de inflatie in te dammen nam daardoor af.
De toonaangevende Nikkei ging uiteindelijk 0,2 procent lager de dag uit op 28.015,02 punten. De vervoerder van zeecontainers Kawasaki Kisen was de sterkste stijger met een winst van 8 procent. Sectorgenoten Mitsui OSK Lines en Nippon Yusen klommen ruim 2 procent. De maker van industriële machines SMC won bijna 4 procent dankzij een verhoging van de winstverwachting. Rakuten zakte bijna 7 procent. Het Japanse e-commercebedrijf zag het verlies de afgelopen zes maanden verder oplopen.
Elders in de Aziatische regio gingen de beurzen ook licht omlaag door aanhoudende coronazorgen. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,6 procent. De Chinese maker van elektrische auto's Li Auto beleefde een weinig spectaculair beursdebuut. Het aandeel daalde tot 1,8 procent en schommelde daarna rond de introductieprijs.
De Kospi in Seoul zakte 0,5 procent na een recordaantal van meer dan 2200 nieuwe coronabesmettingen in Zuid-Korea. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,1 procent. In de Australische miljoenenstad Melbourne werd de lockdown met een week verlengd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
3 uur geleden