Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei staakt meerdaagse rally door groeizorgen

Nikkei staakt meerdaagse rally door groeizorgen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio staakte donderdag de opmars van de afgelopen dagen. Beleggers grepen de zorgen over een vertraging van het economisch herstel door de snelle opkomst van de Delta-variant van het coronavirus aan om winst te nemen, na de rally die volgde op het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de min op 30.008,19 punten. De hoofdindex is bijna 6 procent gestegen sinds afgelopen vrijdag en bereikte het hoogste niveau in zes maanden tijd. Premier Suga liet toen weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Dit wakkerde de hoop aan dat zijn opvolger meer zal doen om de economie aan te jagen.

Energiebedrijf Tokyo Electric Power maakte een koerssprong van 11 procent. De Japanse minister Taro Kono, die verantwoordelijk is voor het vaccinatieprogramma in het land, verklaarde het gebruik van kernenergie voorlopig toe te staan. Kono wordt gezien als een mogelijke opvolger van premier Suga en staat bekend als een felle tegenstander van kernenergie. Tokyo Electric Power, ook wel bekend als TEPCO, is onder meer eigenaar van de kerncentrale Kashiwazaki Kariwa, die in 2007 werd getroffen door een aardbeving, en van de kerncentrale Fukushima, die in 2011 werd getroffen door de zeebeving en tsunami.

Gamebedrijven

In Hongkong zakte de Hang Seng-index tussentijds 2 procent. Tencent en Netease verloren 6 en 7 procent. De twee Chinese gamebedrijven werden samen met andere sectorgenoten opnieuw op het matje geroepen door de autoriteiten. Peking besloot eind augustus al dat tieners in totaal nog maar drie uur per week online mogen gamen. Nu willen de beleidsmakers dat de gamebedrijven seks en geweld uit hun spellen weren.

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de consumentenprijzen in augustus met 0,8 procent zijn gestegen. Dat was iets minder dan de inflatie van 1 procent in juli. De prijzen die producenten rekenen voor hun goederen namen met 9,5 procent toe, na een plus van 9 procent in juli. Dat kwam vooral door de sterk gestegen kosten voor ruwe materialen. Het was de sterkste prijsstijging in dertien jaar.

Meer uit Financieel

Haventopman: Merwedebrug is voorbeeld van babyboominfrastructuur

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven maakt zich zorgen om de staat van de Nederlandse infrastructuur. Dat zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. De plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer is volgens hem een voorbeeld dat we in Nederland te maken hebben met "babyboominfrastructuur".

15 minuten geleden
Weer meer lege containers verscheept vanuit Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven heeft weer meer lege containers geëxporteerd en dat is een slecht teken, zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. Volgens de topman gaan er steeds meer lege containers naar Azië om vol terug te keren. "Dat duidt erop dat onze afhankelijkheid aan het toenemen is", stelt Siemons.

17 minuten geleden
IMF roept centrale banken op beter te letten op AI

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) roept centrale banken op beter te kijken naar de invloed van kunstmatige intelligentie (AI) op de financiële stabiliteit. "Toekomstige plotselinge marktcrashes zullen wellicht minder het gevolg zijn van programmeerfouten, en vaker doordat talloze AI-systemen tegelijkertijd op dezelfde informatie reageren", waarschuwt IMF-econoom Tobias Adrian in een nieuw rapport van het fonds.

22 minuten geleden
Google haalt uit naar Brussel na enorme Europese boete

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Google heeft stevige kritiek op de Europese regels en de manier waarop die worden gehandhaafd. Het Amerikaanse techbedrijf kreeg donderdag een boete van 890 miljoen euro voor overtreding van de regels.

1 uur geleden
Haventopman sluit nieuwe fabriekssluitingen in Rotterdam niet uit

ROTTERDAM (ANP) - Topman van de Rotterdamse haven Boudewijn Siemons kan niet uitsluiten dat er dit jaar nog fabrieken de deuren zullen sluiten. De industrie staat al langer onder druk in de haven. Investeringen in fabrieken lopen achter en dat is reden tot zorg, zegt Siemons.

1 uur geleden
Prijs voor olie uit Midden-Oosten richting 100 dollar per vat

DEN HAAG (ANP) - De prijs voor Brentolie, oftewel olie uit onder meer het Midden-Oosten, is donderdag gestegen tot bijna 100 dollar per vat. De olieprijs stijgt verder door de nieuwe reeks aanvallen die de Verenigde Staten uitvoeren op Iran en Houthi's die Saudische tankers aanvallen op de Rode Zee.

1 uur geleden
EU-miljoenenboete voor Google om voortrekken van eigen diensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel legt Google een boete van 460 miljoen euro op vanwege het voortrekken van zijn eigen diensten in Google Search. Daarmee overtreedt het bedrijf de Digital Markets Act (DMA), concludeert de Europese Commissie. Winkels, hotelboekingen, transport of sportnieuws van moederbedrijf Alphabet komen bovenin de zoekresultaten van Google Search te staan, aldus de Commissie.

2 uur geleden