Nikkei staakt meerdaagse rally door groeizorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio staakte donderdag de opmars van de afgelopen dagen. Beleggers grepen de zorgen over een vertraging van het economisch herstel door de snelle opkomst van de Delta-variant van het coronavirus aan om winst te nemen, na de rally die volgde op het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de min op 30.008,19 punten. De hoofdindex is bijna 6 procent gestegen sinds afgelopen vrijdag en bereikte het hoogste niveau in zes maanden tijd. Premier Suga liet toen weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Dit wakkerde de hoop aan dat zijn opvolger meer zal doen om de economie aan te jagen.
Energiebedrijf Tokyo Electric Power maakte een koerssprong van 11 procent. De Japanse minister Taro Kono, die verantwoordelijk is voor het vaccinatieprogramma in het land, verklaarde het gebruik van kernenergie voorlopig toe te staan. Kono wordt gezien als een mogelijke opvolger van premier Suga en staat bekend als een felle tegenstander van kernenergie. Tokyo Electric Power, ook wel bekend als TEPCO, is onder meer eigenaar van de kerncentrale Kashiwazaki Kariwa, die in 2007 werd getroffen door een aardbeving, en van de kerncentrale Fukushima, die in 2011 werd getroffen door de zeebeving en tsunami.
Gamebedrijven
In Hongkong zakte de Hang Seng-index tussentijds 2 procent. Tencent en Netease verloren 6 en 7 procent. De twee Chinese gamebedrijven werden samen met andere sectorgenoten opnieuw op het matje geroepen door de autoriteiten. Peking besloot eind augustus al dat tieners in totaal nog maar drie uur per week online mogen gamen. Nu willen de beleidsmakers dat de gamebedrijven seks en geweld uit hun spellen weren.
De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de consumentenprijzen in augustus met 0,8 procent zijn gestegen. Dat was iets minder dan de inflatie van 1 procent in juli. De prijzen die producenten rekenen voor hun goederen namen met 9,5 procent toe, na een plus van 9 procent in juli. Dat kwam vooral door de sterk gestegen kosten voor ruwe materialen. Het was de sterkste prijsstijging in dertien jaar.
Meer uit Financieel
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
14 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
10 uur geleden