Nikkei staakt meerdaagse rally door groeizorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio staakte donderdag de opmars van de afgelopen dagen. Beleggers grepen de zorgen over een vertraging van het economisch herstel door de snelle opkomst van de Delta-variant van het coronavirus aan om winst te nemen, na de rally die volgde op het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de min op 30.008,19 punten. De hoofdindex is bijna 6 procent gestegen sinds afgelopen vrijdag en bereikte het hoogste niveau in zes maanden tijd. Premier Suga liet toen weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Dit wakkerde de hoop aan dat zijn opvolger meer zal doen om de economie aan te jagen.
Energiebedrijf Tokyo Electric Power maakte een koerssprong van 11 procent. De Japanse minister Taro Kono, die verantwoordelijk is voor het vaccinatieprogramma in het land, verklaarde het gebruik van kernenergie voorlopig toe te staan. Kono wordt gezien als een mogelijke opvolger van premier Suga en staat bekend als een felle tegenstander van kernenergie. Tokyo Electric Power, ook wel bekend als TEPCO, is onder meer eigenaar van de kerncentrale Kashiwazaki Kariwa, die in 2007 werd getroffen door een aardbeving, en van de kerncentrale Fukushima, die in 2011 werd getroffen door de zeebeving en tsunami.
Gamebedrijven
In Hongkong zakte de Hang Seng-index tussentijds 2 procent. Tencent en Netease verloren 6 en 7 procent. De twee Chinese gamebedrijven werden samen met andere sectorgenoten opnieuw op het matje geroepen door de autoriteiten. Peking besloot eind augustus al dat tieners in totaal nog maar drie uur per week online mogen gamen. Nu willen de beleidsmakers dat de gamebedrijven seks en geweld uit hun spellen weren.
De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de consumentenprijzen in augustus met 0,8 procent zijn gestegen. Dat was iets minder dan de inflatie van 1 procent in juli. De prijzen die producenten rekenen voor hun goederen namen met 9,5 procent toe, na een plus van 9 procent in juli. Dat kwam vooral door de sterk gestegen kosten voor ruwe materialen. Het was de sterkste prijsstijging in dertien jaar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
4 uur geleden