Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit week met winst

Nikkei sluit week met winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag met winst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street en enkele beter dan verwachte bedrijfsresultaten. De markten verwerkten daarnaast het besluit van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om de uitbraak van het nieuwe coronavirus te bestempelen als een internationale noodsituatie. De organisatie stelde tevens vertrouwen te hebben in het vermogen van China om de uitbraak onder controle te krijgen.

De Nikkei in Tokio ging 1 procent hoger het weekeinde in op 23.205,18 punten. De Japanse index daalde deze week 2,6 procent. In de maand januari, die in het teken stond van de uitbraak van het coronavirus in China, zakte de hoofdindex 1,9 procent.

Fujitsu maakte een koerssprong van 12 procent. Het technologieconcern verhoogde zijn winstverwachting na beter dan verwachte resultaten en kondigde aan eigen aandelen te gaan kopen. Nintendo zakte 3,6 procent na publicatie van de resultaten. De Japanse maker van spelcomputers verhoogde zijn winstverwachting, maar beleggers hadden op nog meer gehoopt.

Verlengde vakantieperiode

In Shanghai en Shenzhen bleven de beurzen dicht vanwege de verlengde vakantieperiode rond het Chinees Nieuwjaar. Het dodental door het coronavirus in China is gestegen naar 213 en het totale aantal besmettingen is opgelopen tot 9692.

In Hongkong boekte de Hang Seng-index een tussentijdse winst van 0,3 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de bedrijvigheid in de omvangrijke industrie van het land in januari conform verwachting pas op de plaats heeft gemaakt na een lichte groei in december. De Kospi in Seoul daalde 1,1 procent en de All Ordinaries in Sydney eindigde 0,1 procent hoger.

Meer uit Financieel

Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

50 minuten geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

1 uur geleden
Exportwaarde Nederlandse bloemen en planten dit jaar gedaald

ZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.

1 uur geleden
Wall Street begint overwegend lager door verliezen in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.

2 uur geleden
Franse regering: renteloze lening voor getroffen winkeliers

PARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.

2 uur geleden
Retailexperts: AH mist tot 200 miljoen omzet door cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.

2 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.

3 uur geleden