Nikkei sluit week licht hoger af
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag licht hoger gesloten. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het lange weekeinde in Japan. Maandag en dinsdag zijn de financiële markten in Tokio gesloten vanwege nationale feestdagen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend kleine winsten zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een plusje van 0,2 procent op 23.360,30 punten. De Japanse spoorwegbedrijven East Japan Railway en West Japan Railway werden opgepikt na de recente zware koersverliezen en stegen 2,4 procent en 1,7 procent. De telecomconcerns bleven daarentegen onder druk staan na de oproep van de nieuwe Japanse premier Yoshihide Suga om de mobiele telefoontarieven te verlagen. Telecomaanbieders als NTT Docomo, KDDI en SoftBank zakten tot 4,1 procent.
De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter en boekte een tussentijdse winst van 1,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent. De Chinese technologiebedrijven lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Techgigant Tencent zakte ruim 1 procent en smartphonefabrikant Xiaomi klom dik 3 procent. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI voert verkennende gesprekken met investeerders over een nieuwe financieringsronde, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan de maker van ChatGPT toegekend worden van meer dan 1,2 biljoen dollar, oftewel 1200 miljard dollar.
2 uur geledenARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.
3 uur geleden