Nikkei sluit week licht hoger af
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag licht hoger gesloten. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het lange weekeinde in Japan. Maandag en dinsdag zijn de financiële markten in Tokio gesloten vanwege nationale feestdagen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend kleine winsten zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een plusje van 0,2 procent op 23.360,30 punten. De Japanse spoorwegbedrijven East Japan Railway en West Japan Railway werden opgepikt na de recente zware koersverliezen en stegen 2,4 procent en 1,7 procent. De telecomconcerns bleven daarentegen onder druk staan na de oproep van de nieuwe Japanse premier Yoshihide Suga om de mobiele telefoontarieven te verlagen. Telecomaanbieders als NTT Docomo, KDDI en SoftBank zakten tot 4,1 procent.
De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter en boekte een tussentijdse winst van 1,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent. De Chinese technologiebedrijven lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Techgigant Tencent zakte ruim 1 procent en smartphonefabrikant Xiaomi klom dik 3 procent. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV hebben opnieuw gedreigd met acties op Schiphol. De vakbonden geven de luchthaven en de drie beveiligingsbedrijven daar tot volgende week woensdagmiddag de tijd om met concrete toezeggingen te komen voor betere werkomstandigheden en een minder hoge werkdruk. Doen ze dat niet, dan komen de beveiligers volgens een gezamenlijke verklaring kort daarna in actie.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
3 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
5 uur geleden