Nikkei sluit week licht hoger af
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag licht hoger gesloten. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het lange weekeinde in Japan. Maandag en dinsdag zijn de financiële markten in Tokio gesloten vanwege nationale feestdagen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend kleine winsten zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een plusje van 0,2 procent op 23.360,30 punten. De Japanse spoorwegbedrijven East Japan Railway en West Japan Railway werden opgepikt na de recente zware koersverliezen en stegen 2,4 procent en 1,7 procent. De telecomconcerns bleven daarentegen onder druk staan na de oproep van de nieuwe Japanse premier Yoshihide Suga om de mobiele telefoontarieven te verlagen. Telecomaanbieders als NTT Docomo, KDDI en SoftBank zakten tot 4,1 procent.
De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter en boekte een tussentijdse winst van 1,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent. De Chinese technologiebedrijven lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Techgigant Tencent zakte ruim 1 procent en smartphonefabrikant Xiaomi klom dik 3 procent. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
33 minuten geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.
2 uur geleden