Nikkei sluit week licht hoger af
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag licht hoger gesloten. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het lange weekeinde in Japan. Maandag en dinsdag zijn de financiële markten in Tokio gesloten vanwege nationale feestdagen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend kleine winsten zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een plusje van 0,2 procent op 23.360,30 punten. De Japanse spoorwegbedrijven East Japan Railway en West Japan Railway werden opgepikt na de recente zware koersverliezen en stegen 2,4 procent en 1,7 procent. De telecomconcerns bleven daarentegen onder druk staan na de oproep van de nieuwe Japanse premier Yoshihide Suga om de mobiele telefoontarieven te verlagen. Telecomaanbieders als NTT Docomo, KDDI en SoftBank zakten tot 4,1 procent.
De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter en boekte een tussentijdse winst van 1,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent. De Chinese technologiebedrijven lieten een gemengd beeld zien na de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Techgigant Tencent zakte ruim 1 procent en smartphonefabrikant Xiaomi klom dik 3 procent. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
9 uur geleden