Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit week licht hoger af

Nikkei sluit week licht hoger af

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag licht hoger gesloten. De verlaging van de alarmfase voor het coronavirus in de Japanse hoofdstad Tokio zorgde voor opluchting bij beleggers. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien, in navolging van de lagere slotstanden op Wall Street waar vooral de grote Amerikaanse technologiebedrijven weer onder druk stonden.

De Nikkei in Tokio ging met een winst van 0,7 procent het weekeinde in op 23.406,49 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 0,9 procent. Door de aanhoudende afname van het aantal nieuwe coronabesmettingen in Tokio werd de alarmfase met een stapje verlaagd. In juli schroefde de hoofdstad de alarmfase op naar rood, de hoogste alarmstatus, na een sterke stijging van het aantal coronagevallen. Bij de bedrijven zakte Tokyo Dome 1,1 procent. De uitbater van een honkbalstadium en amusementscentrum verwacht in het lopende boekjaar een verlies te lijden door de coronacrisis.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,7 procent. De Kospi in Seoul leverde 0,1 procent in. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,7 procent. Rio Tinto daalde 0,7 procent na het vertrek van de topman van de Brits-Australische mijnbouwgigant. Bestuursvoorzitter Jean-Sébastien Jacques en twee andere bestuurders stappen op vanwege de kritiek op de vernietiging van een belangrijk erfgoedgebied van Aboriginals, de inheemse bevolking van Australië, voor de winning van ijzererts.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: verdere renteverlaging ECB mogelijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau denkt dat een verdere renteverlaging van de Europese Centrale Bank (ECB) bij de vergadering van volgende week mogelijk is. Volgens Villeroy zal de inflatie in de eurozone namelijk verder afzwakken en is er ook geen grote kans dat die weer aangewakkerd wordt door de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump.

23 minuten geleden
Beurzen Azië stijgen na blokkade heffingen Trump door rechter

TOKIO (ANP) - De Aziatische beurzen gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden positief op de uitspraak van een federale rechtbank in de Verenigde Staten. Een handelshof in New York oordeelde dat president Donald Trump zijn bevoegdheden te buiten is gegaan door algemene heffingen op te leggen voor invoer uit landen die meer aan de VS verkopen dan ze inkopen. De regering-Trump tekent beroep aan tegen de uitspraak.

2 uur geleden
Zuid-Korea verlaagt rente opnieuw om afzwakkende economie

SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De centrale bank van Zuid-Korea heeft de rente opnieuw verlaagd om de afzwakkende economie te ondersteunen. Ook werden de groeiverwachtingen verder naar beneden bijgesteld. De economie van Zuid-Korea is erg afhankelijk van de export en wordt daarom geraakt door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Rechter blokkeert handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een federale rechtbank in de Verenigde Staten heeft woensdag een tarievenpakket van president Donald Trump geblokkeerd. Een handelshof oordeelde dat Trump zijn bevoegdheden te buiten ging door algemene heffingen op te leggen voor invoer uit landen die meer aan de Verenigde Staten verkopen dan ze inkopen.

8 uur geleden
Chipbedrijf Nvidia blijft in razend tempo groeien dankzij AI

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het eerste kwartaal een 69 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. De winst steeg ook aanzienlijk. Het Amerikaanse concern is de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor geavanceerde kunstmatige intelligentie en profiteert van de forse investeringen die techbedrijven als Google, Amazon, Meta en OpenAI doen op dat gebied.

11 uur geleden
Beurzen in New York sluiten lager voor kwartaalbericht Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met lichte verliezen gesloten. Beleggers waren vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips waarop geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) draaien. Het cijferbericht geldt als belangrijke barometer voor de stand van techbedrijven uit de AI-sector.

11 uur geleden
Krant: VS willen verkoop ontwerpsoftware chips aan China stoppen

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft Amerikaanse bedrijven die ontwerpsoftware voor chips leveren, opgedragen niet langer aan Chinese klanten te leveren. Dat meldt de zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Het zou een nieuwe stap zijn van de Amerikaanse regering om China af te knijpen van technologie voor de ontwikkeling van geavanceerde chips.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!