Nikkei sluit week licht hoger af
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag licht hoger gesloten. De verlaging van de alarmfase voor het coronavirus in de Japanse hoofdstad Tokio zorgde voor opluchting bij beleggers. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien, in navolging van de lagere slotstanden op Wall Street waar vooral de grote Amerikaanse technologiebedrijven weer onder druk stonden.
De Nikkei in Tokio ging met een winst van 0,7 procent het weekeinde in op 23.406,49 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 0,9 procent. Door de aanhoudende afname van het aantal nieuwe coronabesmettingen in Tokio werd de alarmfase met een stapje verlaagd. In juli schroefde de hoofdstad de alarmfase op naar rood, de hoogste alarmstatus, na een sterke stijging van het aantal coronagevallen. Bij de bedrijven zakte Tokyo Dome 1,1 procent. De uitbater van een honkbalstadium en amusementscentrum verwacht in het lopende boekjaar een verlies te lijden door de coronacrisis.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,7 procent. De Kospi in Seoul leverde 0,1 procent in. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,7 procent. Rio Tinto daalde 0,7 procent na het vertrek van de topman van de Brits-Australische mijnbouwgigant. Bestuursvoorzitter Jean-Sébastien Jacques en twee andere bestuurders stappen op vanwege de kritiek op de vernietiging van een belangrijk erfgoedgebied van Aboriginals, de inheemse bevolking van Australië, voor de winning van ijzererts.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
56 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
6 uur geleden