Nikkei sluit week licht hoger af
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag licht hoger geëindigd. Beleggers namen weinig risico en hielden de ontwikkelingen rond het coronavirus in de gaten. Bij zeker 830 mensen is het virus inmiddels vastgesteld, 25 mensen zijn er volgens de Chinese regering tot nu toe door gestorven. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is het echter nog te vroeg om de uitbraak van het coronavirus uit te roepen tot internationale noodsituatie.
De Nikkei in Tokio sloot met een plusje van 0,1 procent op 23.827,18 punten. In de week, die werd gedomineerd door de uitbraak van het coronavirus, daalde de Japanse hoofdindex 0,9 procent. Op macro-economisch vlak bleek dat de inflatie in Japan in december is toegenomen, maar nog altijd ver onder de doelstelling van 2 procent van de Bank of Japan ligt. Bij de bedrijven behoorde transportbedrijf Yamato Holdings tot de grootste stijgers met een winst van 2 procent. Chiptester Advantest maakte deel uit van de staartgroep met een min van ruim 2 procent.
In Shanghai en Seoul bleven de beurzen dicht vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. In Hongkong stond de Hang Seng-index tussentijds vlak na het forse verlies een dag eerder. China heeft een groter gebied rondom de stad Wuhan, het epicentrum van het coronavirus, afgesloten. Naast Wuhan zijn zeven andere grote steden geïsoleerd. In het afgesloten gebied wonen naar schatting zo'n 26 miljoen mensen. De Australische All Ordinaries sloot in Sydney een fractie hoger.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het voedings- en gezondheidsbedrijf verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) aan investeerder CVC Capital Partners. Dsm-firmenich verwacht 1,2 miljard euro te ontvangen uit de verkoop en houdt een belang van 20 procent in de afgestoten tak, waarvoor zo'n 8000 mensen werken. Het aandeel zakte 4 procent. CVC, dat ook deel uitmaakt van de AEX, klom 0,8 procent.
2 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.
1 uur geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.
1 uur geleden