Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit week licht hoger af

Nikkei sluit week licht hoger af

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag licht hoger geëindigd. Beleggers namen weinig risico en hielden de ontwikkelingen rond het coronavirus in de gaten. Bij zeker 830 mensen is het virus inmiddels vastgesteld, 25 mensen zijn er volgens de Chinese regering tot nu toe door gestorven. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is het echter nog te vroeg om de uitbraak van het coronavirus uit te roepen tot internationale noodsituatie.

De Nikkei in Tokio sloot met een plusje van 0,1 procent op 23.827,18 punten. In de week, die werd gedomineerd door de uitbraak van het coronavirus, daalde de Japanse hoofdindex 0,9 procent. Op macro-economisch vlak bleek dat de inflatie in Japan in december is toegenomen, maar nog altijd ver onder de doelstelling van 2 procent van de Bank of Japan ligt. Bij de bedrijven behoorde transportbedrijf Yamato Holdings tot de grootste stijgers met een winst van 2 procent. Chiptester Advantest maakte deel uit van de staartgroep met een min van ruim 2 procent.

In Shanghai en Seoul bleven de beurzen dicht vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. In Hongkong stond de Hang Seng-index tussentijds vlak na het forse verlies een dag eerder. China heeft een groter gebied rondom de stad Wuhan, het epicentrum van het coronavirus, afgesloten. Naast Wuhan zijn zeven andere grote steden geïsoleerd. In het afgesloten gebied wonen naar schatting zo'n 26 miljoen mensen. De Australische All Ordinaries sloot in Sydney een fractie hoger.

Meer uit Financieel

IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

1 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

1 uur geleden
Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.

2 uur geleden
ABN AMRO lager op beurs door verder afbouwen staatsbelang

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.

2 uur geleden
Staat wil belang in ABN AMRO verlagen naar 10,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

3 uur geleden
Invallen bij Japanse bierbrouwers vanwege prijsafspraken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.

3 uur geleden
Centrale bank India verhoogt rente tegen hoge inflatie

MUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.

4 uur geleden