Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht

Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het aanhoudende herstel op Wall Street, waar de beursgraadmeters voor de derde dag op rij hoger sloten. De handel verliep verder relatief rustig aangezien veel beurzen in de Aziatische regio gesloten bleven vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In China, Hongkong, Zuid-Korea en Singapore waren de financiƫle markten dicht.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de plus op 27.533,60 punten. Vooral de technologiebedrijven gingen flink vooruit, mede dankzij de sterke resultaten van het Amerikaanse Alphabet, het moederbedrijf van Google. Technologieconcern Sony behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van ruim 4 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers, die na de slotbel bekend werden gemaakt. Techinvesteerder SoftBank kreeg er zo'n 3 procent bij. Ook Shionogi zette de opmars voort met een plus van bijna 7 procent. De Japanse farmaceut werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard nadat een studie uitwees dat een coronapil van het bedrijf effectief bleek te zijn.

De All Ordinaries in Sydney dikte 1,2 procent aan. De gouverneur van de Australische centrale bank Philip Lowe benadrukte woensdag in een toespraak dat het besluit om het programma voor de aankoop van obligaties te beƫindigen niet betekent dat de rente in het land snel zal worden verhoogd. De centrale bank hield dinsdag de rente ongewijzigd, terwijl economen een renteverhoging hadden voorzien. Lowe gaf wel aan dat de rente zou kunnen worden verhoogd als een snellere stijging van de lonen zorgt voor een aanhoudend hoge inflatie.

Meer uit Financieel

Eurostar wil alle ritten in Kanaaltunnel hervatten na problemen

LONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.

58 minuten geleden
Iets meer supermarkten open op nieuwjaarsdag

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.

1 uur geleden
President Xi: China haalt groeidoelstelling van 5 procent

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.

1 uur geleden
Cao-lonen harder gestegen dan de prijzen

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.

2 uur geleden
Meer dan 10.000 nieuwe caravans en campers in 2025

DEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.

2 uur geleden
China roept Nederland op 'fouten' met Nexperia te herstellen

BEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.

3 uur geleden
Tesla verliest op Wall Street na publicatie prognoses analisten

NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.

10 uur geleden