Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het aanhoudende herstel op Wall Street, waar de beursgraadmeters voor de derde dag op rij hoger sloten. De handel verliep verder relatief rustig aangezien veel beurzen in de Aziatische regio gesloten bleven vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In China, Hongkong, Zuid-Korea en Singapore waren de financiële markten dicht.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de plus op 27.533,60 punten. Vooral de technologiebedrijven gingen flink vooruit, mede dankzij de sterke resultaten van het Amerikaanse Alphabet, het moederbedrijf van Google. Technologieconcern Sony behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van ruim 4 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers, die na de slotbel bekend werden gemaakt. Techinvesteerder SoftBank kreeg er zo'n 3 procent bij. Ook Shionogi zette de opmars voort met een plus van bijna 7 procent. De Japanse farmaceut werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard nadat een studie uitwees dat een coronapil van het bedrijf effectief bleek te zijn.
De All Ordinaries in Sydney dikte 1,2 procent aan. De gouverneur van de Australische centrale bank Philip Lowe benadrukte woensdag in een toespraak dat het besluit om het programma voor de aankoop van obligaties te beëindigen niet betekent dat de rente in het land snel zal worden verhoogd. De centrale bank hield dinsdag de rente ongewijzigd, terwijl economen een renteverhoging hadden voorzien. Lowe gaf wel aan dat de rente zou kunnen worden verhoogd als een snellere stijging van de lonen zorgt voor een aanhoudend hoge inflatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
15 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
22 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
57 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
8 uur geleden