Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht

Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het aanhoudende herstel op Wall Street, waar de beursgraadmeters voor de derde dag op rij hoger sloten. De handel verliep verder relatief rustig aangezien veel beurzen in de Aziatische regio gesloten bleven vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In China, Hongkong, Zuid-Korea en Singapore waren de financiële markten dicht.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de plus op 27.533,60 punten. Vooral de technologiebedrijven gingen flink vooruit, mede dankzij de sterke resultaten van het Amerikaanse Alphabet, het moederbedrijf van Google. Technologieconcern Sony behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van ruim 4 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers, die na de slotbel bekend werden gemaakt. Techinvesteerder SoftBank kreeg er zo'n 3 procent bij. Ook Shionogi zette de opmars voort met een plus van bijna 7 procent. De Japanse farmaceut werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard nadat een studie uitwees dat een coronapil van het bedrijf effectief bleek te zijn.

De All Ordinaries in Sydney dikte 1,2 procent aan. De gouverneur van de Australische centrale bank Philip Lowe benadrukte woensdag in een toespraak dat het besluit om het programma voor de aankoop van obligaties te beëindigen niet betekent dat de rente in het land snel zal worden verhoogd. De centrale bank hield dinsdag de rente ongewijzigd, terwijl economen een renteverhoging hadden voorzien. Lowe gaf wel aan dat de rente zou kunnen worden verhoogd als een snellere stijging van de lonen zorgt voor een aanhoudend hoge inflatie.

Meer uit Financieel

Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Bijna alle nieuw verkochte auto's in Noorwegen elektrisch

OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.

3 uur geleden
Baas Duitse handelskamers: huidig klimaatbeleid schaadt industrie

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

4 uur geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

5 uur geleden
Frans postbedrijf opnieuw getroffen door cyberaanval

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.

6 uur geleden
Bedrijvigheid Nederlandse industrie groeit iets minder sterk

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.

6 uur geleden