Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht

Nikkei sluit stevig hoger, beurzen in China en Hongkong dicht

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het aanhoudende herstel op Wall Street, waar de beursgraadmeters voor de derde dag op rij hoger sloten. De handel verliep verder relatief rustig aangezien veel beurzen in de Aziatische regio gesloten bleven vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. In China, Hongkong, Zuid-Korea en Singapore waren de financiële markten dicht.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de plus op 27.533,60 punten. Vooral de technologiebedrijven gingen flink vooruit, mede dankzij de sterke resultaten van het Amerikaanse Alphabet, het moederbedrijf van Google. Technologieconcern Sony behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van ruim 4 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers, die na de slotbel bekend werden gemaakt. Techinvesteerder SoftBank kreeg er zo'n 3 procent bij. Ook Shionogi zette de opmars voort met een plus van bijna 7 procent. De Japanse farmaceut werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard nadat een studie uitwees dat een coronapil van het bedrijf effectief bleek te zijn.

De All Ordinaries in Sydney dikte 1,2 procent aan. De gouverneur van de Australische centrale bank Philip Lowe benadrukte woensdag in een toespraak dat het besluit om het programma voor de aankoop van obligaties te beëindigen niet betekent dat de rente in het land snel zal worden verhoogd. De centrale bank hield dinsdag de rente ongewijzigd, terwijl economen een renteverhoging hadden voorzien. Lowe gaf wel aan dat de rente zou kunnen worden verhoogd als een snellere stijging van de lonen zorgt voor een aanhoudend hoge inflatie.

Meer uit Financieel

TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

1 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

1 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

1 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

1 uur geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

3 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

3 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

4 uur geleden