Nikkei sluit sterke beursmaand lager af
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met verlies gesloten. Beleggers namen wat gas terug op de laatste dag van de sterke beursmaand november. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan en wereldwijd zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. Daarnaast verwerkten de markten een reeks van macro-economische cijfers uit Japan en China. Elders in de Aziatische regio gingen de beurzen ook overwegend omlaag.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent in de min op 26.433,62 punten. De Japanse hoofdindex won in november 15 procent, mede dankzij de positieve ontwikkelingen rond de coronavaccins, en kende daarmee de beste beursmaand sinds januari 1994. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse winkelverkopen in oktober met 6,4 procent op jaarbasis zijn gestegen. Het cijfer lag in lijn met de verwachtingen van economen. Bij de bedrijven verloor ANA Holdings 0,9 procent. De door de coronacrisis geplaagde Japanse luchtvaartmaatschappij wil 3,2 miljard dollar ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de bedrijvigheid in de omvangrijke industrie van het land in november sterker dan verwacht is toegenomen. Het was de negende maand op rij van groei in de industrie, waarmee China een sterk herstel laat zien van de coronacrisis. In Hongkong verloor de Hang Seng-index 1,1 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,9 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney zakte 1,3 procent. In India hadden beleggers een vrije dag.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
17 uur geleden